Ciekawostki w świecie zdrowia

Ból stawów i mięśni - jak sobie z nim poradzić?

Bóle pleców - zdjęcie partnera

Bóle stawów i mięśni to coraz częstsza przypadłość wielu osób. Szukając dobrych i sprawdzonych sposobów, jak temu zaradzić warto pamiętać zarówno o profilaktyce, jak i doraźnym działaniu uśmierzającym ból. Zadbaj o siebie i swoje samopoczucie, aby móc każdego dnia aktywnie uczestniczyć w rodzinnym i zawodowym życiu.

E-zwolnienie - czym jest i jak działa?

Konsultacja online - zdjęcie partnera (materiały prasowe)

Zwolnienie lekarskie to dokument wystawiany przez lekarza pracownikowi, który z przyczyn zdrowotnych nie może stawić się w pracy. Zwolnienie przysługuje osobom zatrudnionym na umowę o pracę oraz opłacającym dobrowolne składki chorobowe na umowie zlecenie. Obecnie specjaliści stosują wyłącznie e-zwolnienia. Co warto wiedzieć o takim dokumencie?

Sferyczne, toryczne, fakijne - krótki poradnik dla chcących nosić soczewki

Soczewki - zdjęcie partnera

Nosisz okulary, ale nie czujesz się z nich zbyt dobrze? Twoja wada wzroku wymaga korekcji, ale szkła nie są dla Ciebie? Odpowiedzią na te problemy mogą być soczewki kontaktowe, które popularnością nie ustępują tradycyjnym okularom.

Jak wygląda diagnostyka i leczenie raka prostaty

Rak prostaty - zdjęcie partnera

Nowotwór prostaty (rak gruczołu krokowego) jest obok raka płuc najczęściej rozpoznawanym nowotworem złośliwym w męskiej części populacji. Przyczyny raka prostaty nie zostały jak dotąd precyzyjnie wyjaśnione, jednak za czynniki ryzyka uważa się m.in.

Legionelloza, czyli choroba legionistów

fontanna, by Marc Aert / www.freedigitalphotos.net

Legionellozę nazywa się inaczej chorobą legionistów. Jest to schorzenie bakteryjne, wywołane przez bakterię o nazwie legionella. Pierwsze objawy, jakie się pojawiają do złudzenia przypominają grypę, jednak rozwój infekcji prowadzi do coraz bardziej niebezpiecznych symptomów.

Jak leczyć hemoroidy? Maści, leki, domowe sposoby

Hemoroidy - jak leczyć

Hemoroidami są potocznie zwane guzki krwawnicze. Gdy przestają funkcjonować prawidłowo, powodują bolesne i krępujące schorzenie, utrudniające poprawne wypróżnianie się i funkcjonowanie na co dzień.

Zapalenie gardła u dziecka - objawy, przyczyny, leczenie

Gardło u dziecka - zdjęcie partnera

Zapalenie błony śluzowej gardła, a nierzadko też migdałków podniebiennych, to choroba powszechnie nazywana anginą, będąca jedną z najczęstszych przyczyn wizyt rodziców z dzieckiem u pediatry.

Psycholog online - kiedy i jak skorzystać z konsultacji przez internet?

Konsultacja online - zdjęcie partnera

Potrzebujesz pomocy psychologa? Dzisiaj takie wsparcie można uzyskać nie tylko podczas osobistej wizyty w jego gabinecie. Coraz większym powodzeniem cieszą się internetowe konsultacje z psychologami. Gdzie można z nich skorzystać? Kiedy warto umówić się na takie spotkanie? Jak ono przebiega?

Rak trzustki - podstępny zabójca - przyczyny, objawy, leczenie

Starsza uśmiechnięta pani - zdjęcie partnera

Rak trzustki to rodzaj nowotworu o wysokiej śmiertelności. Zaledwie 5% pacjentów przeżywa pięć lat po postawieniu diagnozy. Jest spowodowany mutacją w genie RAS, która prowadzi do niekontrolowanego wzrostu komórek trzustki.

Zalety produktów Swanson

Zdrowa żywność - zdjęcie partnera

Wchodząc do apteki, drogerii czy na strony sklepów internetowych i szukając suplementów diety, można natknąć się na pewien problem. A jest nim trudność w podjęciu decyzji, który produkt wybrać. Producenci prześcigają się, tworząc nowe kapsułki nasycone cennymi składnikami i wymyślając estetycznie wyglądające opakowania, które mają przyciągnąć wzrok klientów.

Bielactwo - co to za choroba - przyczyny, objawy, leczenie

Skóra - zdjęcie partnera

Bielactwo jest chorobą skóry, w której na ciele występują odbarwione, zdecydowanie bledsze, jaśniejsze od naturalnego kolorytu skóry plamy.

Czym jest niewydolność wielonarządowa

Badanie stetoskopem - zdjęcie partnera

Niewydolność wielonarządowa to stan chorobowy, który występuje, gdy narządy danej osoby nie funkcjonują prawidłowo. Może to być spowodowane wieloma różnymi przyczynami, w tym sepsą, urazem lub niektórymi rodzajami raka.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania