Ciekawostki w świecie zdrowia

Kiedy konieczna jest fizjoterapia dzieci i niemowląt?

Badanie stopy - zdjęcie partnera

Kiedy konieczna jest fizjoterapia dzieci i niemowląt?

O rehabilitacji dzieci mówi się w bardzo różnych kontekstach.

Jak pozbyć się opryszczki?

Opryszczka - zdjęcie partnera

Opryszczka to nieprzyjemna, piekąca lub swędząca zmiana na ustach. Jej bezpośrednią przyczyną jest wirus HSV, którego nosicielami jest około 80% społeczeństwa.

Czy suplementy diety są bezpieczne?

Suplemety diety - zdjęcie partnera

Niektóre osoby powstrzymują się przed zażywaniem suplementów diety ze względu na pogłoski, że mogą wywoływać efekt odwrotny do zamierzonego, a zatem szkodzić naszemu zdrowiu. Zdrowie jest bardzo ważne, dlatego warto weryfikować tego typu doniesienia.

Grypa żołądkowa - czym różni się od zatrucia jelitowego i jak ją leczyć

Grypa - zdjęcie partnera

Grypa żołądkowa to inaczej jelitówka, czyli wirusowe zakażenie w obrębie układu pokarmowego. Jej pojawienie się następuje zwykle szybko i nagle, i w podobny sposób ustępuje. Pośród głównych objawów wymienia się gorączkę, bóle brzucha, wymioty i biegunki.

Jakie są rodzaje rękawiczek medycznych?

Rękawiczki medyczne - zdjęcie partnera

Rękawiczki medyczne są wykorzystywane w codziennej pracy przez personel medyczny. Mają chronić nie tylko medyków, ale także pacjentów, między innymi przed zakażeniem drobnoustrojami. Obecnie takie środki ochrony indywidualnej dostępne są w wielu różnych wersjach.

Postępowanie w przypadku złamanego palca u nogi

Postępowanie w przypadku złamanego palca u nogi - zdjęcie partnera

Palce w większości zbudowane są z trzech paliczków, czyli kości tworzących palce rąk i stóp. Wyjątkiem są kciuk i paluch, zbudowane z dwóch paliczków. Paliczki połączone są stawami międzypaliczkowymi.

Co na alergię? - czyli jakie suplementy oraz dermokosmetyki wybierać by łagodzić wszelkie zmiany

Alergia - zdjęcie partnera

Coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami dotyczącymi trawienia bądź zmianami skórnymi. Zmiany te mogą mieć bardzo wiele przyczyn. Najlepiej określić je na podstawie badań lekarskich oraz konsultacji ze specjalistami.

Psycholog online – z jakimi problemami pomoże?

Psycholog online - zdjęcie partnera

Wraz z rosnącym tempem życia, mnogością bodźców odbieranych każdego dnia przez system nerwowy i wygórowanymi oczekiwaniami społeczeństwa kreowanymi przez media społecznościowe, rośnie liczba kobiet i mężczyzn zmagających się z problemami sfery emocjonalnej.

Rola probiotyków w leczeniu IBS

Brzuch - zdjęcie partnera

Przez zespół jelita drażliwego (IBS, irritable bowel syndrome z angielskiego) rozumie się schorzenie, którego najczęstszymi objawami są biegunki oraz zaparcia. W kontekście tych nieprzyjemnych dolegliwości możemy stosować probiotyki - jaka jest jednak ich rola?

Periodontolog radzi: Jak dbać o zdrowie dziąseł i uniknąć chorób przyzębia?

Gabinet stomatologiczny - zdjęcie partnera

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko dobra kondycja zębów, ale też dziąseł. Brak odpowiedniej higieny i zaniedbania w tym obszarze mogą prowadzić do rozwoju chorób przyzębia i stanów zapalnych. Niektórzy z nas, z uwagi na obciążenia genetyczne, są na nie narażeni bardziej niż inni.

Witamina D3 – najlepsze źródła

Młoda kobieta na trawie - zdjęcie partnera

Witaminę D3 określa się mianem witaminy słońca, ponieważ to właśnie w słoneczne dni nasz organizm syntetyzuje największe jej ilości. Uzupełnić poziom witaminy D3 można również, spożywając niektóre pokarmy.

Czy terapia Esperalem naprawdę przynosi pożądane efekty?

Pacjent na terapii grupowej - zdjęcie partnera

Choroba alkoholowa atakuje zarówno ciało jak i psychikę jednostki. Alkohol każdego dnia wypełnia coraz większą przestrzeń w życiu osoby uzależnionej. W końcu nie pozostawia już nawet skrawka przestrzeni na nic innego… Pochłania całe życie osoby uzależnionej. Traci ona decyzyjność, sprawczość oraz poczucie własnej wartości.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania