Ciekawostki w świecie zdrowia

Ćwiczenia i pisanie na komputerze mogą doprowadzić do zapalenia pochewek ścięgnistych - co to takiego i jak z tym walczyć?

Boy with laptop - freerangestock.com

Różne dolegliwości bólowe mogą pojawiać się na skutek zapalenia pochewek ścięgnistych. Pośród przykładów często wymienia się chociażby ból w kolanie w czasie zginania nogi, ból dłoni lub palców w czasie pisania na komputerze, a także inne bóle pojawiające się w czasie poruszania ręką, nogą lub dłonią.

Zespół Klinefeltera - choroba o podłożu genetycznym - co ją wyróżnia i co powinniśmy o niej wiedzieć?

Mężczyzna - zdjęcie partnera

Zespół Klinefeltera to choroba o podłożu genetycznym. Jest to schorzenie występujące u mężczyzn, dla którego wyróżniający jest wysoki wzrost, małe jądra, długie kończyny oraz wysoki głos i niepłodność. Rozpoznanie stawiane jest w wieku nastoletnim lub dorosłym, gdy objawy staja się zdecydowanie bardziej dostrzegalne.

Rehabilitacja narządu wzroku u dzieci i dorosłych – co warto wiedzieć?

Badanie u okulisty - zdjęcie partnera

Wiele wad wzroku można leczyć i rzeczywiście leczenie jest bardzo skuteczne. Jednak wbrew pozorom nie zawsze konieczna jest operacja, gdyż dobre rezultaty można też osiągnąć przy zastosowaniu rehabilitacji w formie ćwiczeń. Jak przebiega ona u dzieci, a jak u dorosłych?

Książki medyczne - gdzie kupić w korzystnych cenach?

Książki - zdjęcie partnera

Książki medyczne w atrakcyjnych cenach są szczególnie poszukiwane przez studentów medycyny. Jednak to nie jedynie czytelnicy tego typu naukowej literatury. Po książki z zakresu medycyny sięga z chęcią wiele osób. Dowiedz się, gdzie je kupić i na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

1. Książki o ochronie zdrowia – czy to literatura dla każdego?

Jak działają tabletki przeciwbólowe?

Kobieta z tabletką przeciwbólową

Ból jest elementem wczesnego systemu ostrzegania w naszym organizmie. Informuje nas, że coś jest nie tak, gdyż komórki w danym miejscu ulegają uszkodzeniu.

Przedszkole - czy to dobry wybór ?

Przedszkole - zdjęcie partnera

Rodzice trzylatków stają przed trudną decyzją, czy wysłać swojego malucha do przedszkola. Przed wykonaniem pierwszych kroków trzeba odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: czy jesteśmy gotowi, aby nasz ukochany maluch opuścił domowe gniazdko i wyruszył w obce miejsce? Tak, najważniejsze, czy my jako rodzice damy sobie z tym radę.

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Centrum ginekologiczne - zdjęcie partnera

Pierwsza wizyta u ginekologa to wielkie wydarzenie w życiu młodej dziewczyny, która często dopiero odkrywa to, że staje się dorosłą kobietą i nie jest jeszcze w 100% gotowa na zmiany, które zachodzą w jej ciele oraz fizjologii.

Błonnik w zdrowej diecie: czyli jak odchudzać się z głową

Brunch - zdjęcie partnera

Błonnik to kluczowy składnik pokarmowy, który wpływa na prawidłową pracę jelit. Jeśli się odchudzasz, jesteś na diecie lub ją planujesz, sprawdź, dlaczego błonnik jest ważny.

Temblak - czym jest i kiedy warto po niego sięgnąć?

Temblak - zdjęcie partnera

Niewiele trzeba, aby nasze ciało uległo kontuzji. Leczenie jej może przysporzyć wielu niedogodności, związanych nie tylko z bólem, ale również z codziennym komfortem funkcjonowania. Gdy obrażenie dotyczy kończyny górnej i konieczne jest jej unieruchomienie, należy sięgnąć po temblak. Czym on jest? Nie wiesz, jak dokładnie wygląda temblak i kiedy warto po niego sięgnąć?

Powiększone węzły chłonne - jakie są ich przyczyny, jakie badania wykonać

Śpiąca kobieta - zdjęcie partnera

Powiększenie węzłów chłonnych jest często pojawiającym się objawem. Występują zarówno przy zwykłych infekcjach, jak i w wielu poważnych schorzeniach. Z całą pewnością powinniśmy obserwować nasze węzły chłonne, gdyż ich powiększenie może stanowić jeden z pierwszych symptomów chorobowych, a w szczególności jeśli współwystępuje z bólem oraz zmianami skórnymi.

Płyn w jamie opłucnej - skąd się bierze, jak się objawia i jak wygląda leczenie

Płuca - zdjęcie partnera

Woda w płucach, a dokładniej rzecz ujmując właśnie płyn w jamie opłucnej to dolegliwość, która może być sugerowana przez ból w klatce piersiowej, duszność oraz kaszel.

Przeziębienie - przyczyny, objawy, leczenie, leki na wirusy przeziębienia

Przeziębienie - zdjęcie partnera

Sezon jesienno-zimowy przynosi znaczący wzrost infekcji na tle wirusowym. Często próbujemy walczyć z nimi domowymi sposobami i lekami łagodzącymi objawy. Niekiedy jednak to nie wystarczy. Obecnie w aptece dostępnych jest kilka leków działających na wirusy.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania