Ciekawostki w świecie zdrowia

Kiedy wykonuje się badanie PET/CT? Na czym polega emisyjna tomografia komputerowa?

Konsultacja - zdjęcie partnera

Badanie PET/CT to innowacyjne badanie diagnostyczne wykorzystujące nowoczesne technologie do wykrywania zmian chorobowych, monitorowania przebiegu i nasilenia wielu schorzeń, a także oceny skuteczności ich leczenia.

Jakie urządzenia warto mieć w domowej apteczce?

Apteczka - zdjęcie partnera

Pandemia koronawirusa niezwykle mocno wpłynęła na ludzi. Nie tylko uwypukliła różnice pomiędzy osobami, które dbają o zdrowie swoje i swoich najbliższych, a ich przeciwnikami, ale także nauczyła zdrowego podejścia do tematu profilaktyki.

Wskazania do kolonoskopii - kiedy warto się zbadać?

Starsza uśmiechnięta pani - zdjęcie partnera

Pierwotnie kolonoskopię wykonywało się w celu uzupełnienia kontrastowego wlewu doodbytniczego i innych badań obrazowych, w których podejrzewano zwężenia lub ubytki wypełnienia kontrastu mające istotne znaczenie kliniczne1. Z czasem jednak wskazania do kolonoskopii uległy poszerzeniu i obecnie jest ich znacznie więcej1.

Trzy porady jak dbać o zęby

Dentysta z narzędziami - zdjęcie partnera
Zdrowy, piękny i biały uśmiech to coś, czym chciałby móc się pochwalić każdy z nas. Jednak nikt nie osiągnie tego bez odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej i dbania o zęby oraz dziąsła. O tym, jak powinno się dbać o zęby, można by pisać wielostronicowe książki.

Zapalenie ścięgna: przyczyny, objawy, leczenie

Ścięgno - zdjęcie partnera

Może sprawić sporo bólu i poważnie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Jak poradzić sobie z takim problemem, jakim jest zapalenie ścięgna?

Serum z ceramidami - tajna broń w walce ze starzeniem

Serum z ceramidami - zdjęcie partnera

Czy wiesz, czym są ceramidy? Jeśli nie, to dobrze, że tu jesteś. Te niepozorne składniki mają zbawienne działanie na zniszczoną cerę i pomagają ograniczyć oznaki starzenia. Sprawdź, jak możesz wykorzystać serum z ceramidami!

Jakie są największe trudności w tłumaczeniu medycznych tekstów?

Stetoskop - zdjęcie partnera

Medycyna wymaga nie tylko znajomości języka i fachowej terminologii. Trzeba być na bieżąco z odkryciami naukowymi, aby nasza wiedza nie była przestarzała.

Pierwsza pomoc w niewielkich wypadkach - jak jej udzielić i czego robić nie należy?

Pani w okularach przeciera oczy - zdjęcie partnera

Każdego dnia jesteśmy narażeni na drobne wypadki. Może zdarzyć się nam poparzenie, ciało obce w skórze, krwawienie z nosa czy zranienie oka. W takich sytuacjach konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy, czy jednak wiemy w jaki sposób i czego przy konkretnych urazach robić absolutnie nie wolno?

Szpiczak mnogi - co to za choroba, jakie są jej przyczyny, objawy i jak wygląda leczenie?

Wizyta u psychologa - zdjęcie partnera

Szpiczak mnogi, inaczej plazmocytowy to rodzaj nowotworu hematologicznego, czyli dotyczącego naszej krwi. Dokładnie rzecz ujmując wywodzi się on z komórek plazmatycznych naszego układu odpornościowego.

Dofinansowanie PFRON do likwidacji barier architektonicznych – najważniejsze informacje

Podjazd dla niepełnosprawnych - zdjęcie partnera

Nie każdy budynek mieszkalny zostaje przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami już na etapie budowy i aranżacji wnętrz. Gdy zamieszkają one w takiej nieruchomości, ich samodzielne funkcjonowanie zostaje mocno ograniczone, a często nawet niemożliwe. Dotyczy to również placówek użytku publicznego, takich jak szkoły czy przychodnie oraz otwartych przestrzeni: ulic, parków. Aby zwiększyć swobodę ruchu osób z niepełnosprawnościami, konieczna jest w tym przypadku likwidacja barier architektonicznych. Takie zmiany wiążą się ze sporym kosztem, można go jednak ograniczyć, korzystając z dofinansowania PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

Depresja poporodowa – jak zrozumieć, rozpoznać i leczyć?

Smutna pani - zdjęcie partnera

Obecnie depresja poporodowa jest powszechnie znanym pojęciem. Wiele mam, które na nią cierpią, potrafi rozpoznać objawy i wie, że bez fachowej pomocy nie wyjdzie z choroby. Jednak nadal liczba osób nieświadomych jest zbyt duża. Dlatego warto poznać najważniejsze informacje. Jak zrozumieć, rozpoznać i leczyć depresję poporodową?

Czym są choroby neurodegeneracyjne i jaki mają związek z mitochondriami?

Mitochondria i choroby neurodegeneracyjne - zdjęcie partnera

Mitochondria to organelle, które występują we wszystkich organach i tkankach naszego organizmu. Wytwarzają energię niezbędną do utrzymania wszystkich funkcji komórkowych. Jaki jednak mają związek z chorobami neurodegeneracyjnymi? Sprawdzamy.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania