Ciekawostki w świecie zdrowia

Jaki poziom cukru we krwi powinien mieć pacjent po 70-tce?

Badanie glukometrem - zdjęcie partnera

Zaczynasz pracę jako opiekunka seniora cierpiącego na cukrzycę? A może dopiero rozważasz podjęcie pracy w charakterze opiekunki osób starszych lub masz wśród najbliższych kogoś, kto wymaga opieki? Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem wyzwań związanych ze wsparciem seniora z cukrzycą, ten artykuł powstał, by rozwiać Twoje wątpliwości.

Na co zwrócić uwagę kupując parowar?

Parowar - zdjęcie partnera

Czy wiesz, że gotowanie na parze jest najzdrowszym sposobem na przygotowanie twoich ulubionych potraw? Ten sposób obróbki pozwala na zachowanie w jedzeniu większości witamin i składników odżywczych, które w innym wypadku pozostałyby w wylewanej po gotowaniu wodzie.

Jaka jest najlepsza twardość materaca dla szczupłej, ale wysokiej osoby?

Dziewczyna na łóżku - zdjęcie partnera

Od tego, jaki materac wybierzemy, zależy w dużej mierze jakość naszego snu. Wiele osób przyznaje, że trudno jest im zająć wygodną i ergonomiczną pozycję ciała, która pozwala się w pełni zrelaksować i rozluźnić. Odpowiednia twardość materaca zapewnia nam także właściwe wsparciem, dzięki czemu nie pojawiają się dolegliwości bólowe.

Na przeciw uzależnieniom

Alkoholizm - zdjęcie partnera

Coraz więcej osób ma problem z różnego rodzaju uzależnieniami. Nie sprzyja tempo życia, stres, sytuacje rodzinne i zawodowe. W tym roku może być jeszcze trudniej ze względu na przedłużającą się sytuację epidemiczną, która dla większości osób nie jest prosta. W efekcie specjaliści mają coraz więcej pracy, a wiele osób nie potrafi znieść codzienności.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – czarne maski ochronne

Maseczki ochronne - zdjęcie partnera

W czasach pandemii odpowiednie zakrycie ust i nosa to konieczność. Jednak większość z nas chce się czuć wciąż atrakcyjnie, a maska nie powinna tego zmieniać.

Białko w moczu - zagrożenia, objawy, przyczyny

Próbki moczu - zdjęcie partnera, Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Białko w moczu kojarzy się powszechnie z chorobami nerek, dlatego też często budzi lęk. Czy zawsze jednak białkomocz zwiastuje schorzenia tych organów? Wyjaśnienie znajdziesz w poniższym artykule.

Jak odżywiać się zdrowo i szybko? Poradnik dla zabieganych osób

Sałatka warzywna - zdjęcie partnera

Zbilansowana dieta wcale nie musi zabierać dużo czasu. Dzięki kilku sprytnym pomysłom można codziennie jeść wyśmienite dania bogate w najważniejsze składniki odżywcze. Oto poradnik dla zabieganych osób, które chcą odżywiać się zdrowo!

Odzieży medyczna, czy może być modna?

Odzież medyczna - zdjęcie partnera

Odzież medyczna, jeśli jest źle dobrana lub zrobiona ze słabej jakości materiałów, może wpływać na komfort pracy. Brak odpowiedniej wentylacji, źle umieszczone szycie, sztywny materiał sprawi, że spędzenie całego dnia w ubraniu medycznym nie będzie niczym przyjemnym. 

Aplikacja, która może uratować życie podczas pandemii koronawirusa. Jej stworzenie zajęło zaledwie 2 tygodnie

Aplikacja koronawirus - zdjęcie partnera

Pandemia COVID-19 postawiła w stan gotowości cały świat wywołując potężny kryzys nie tylko w służbie zdrowia, ale i w innych gałęziach gospodarki. Czy odpowiedzią na niego może być innowacja technologiczna? Firma Startup Development House udowodniła, że jest to jak najbardziej możliwe.

Jak dobrać kosmetyki do salonu kosmetycznego?

Ręczniki - zdjęcie partnera

Kosmetyka profesjonalna to podstawowe wyposażenie każdego salonu kosmetycznego. Bez względu na to, czy jest to dopiero otwarty gabinet, czy funkcjonujący już od dłuższego czasu, nie będzie on w stanie świadczyć usług na najwyższym poziomie, jeśli nie zaopatrzy się w odpowiednie preparaty.

Szkorbut - powraca do nas groźna choroba - co powinniśmy o niej wiedzieć

witamina C, by piyaphantawong/ www.freedigitalpfotos.net

Szkorbut to schorzenie, o którym jeszcze do niedawna czytaliśmy w powieściach przygodowych i różnych podaniach historycznych, bo kto nie słyszał, że „żeglarze w długich rejsach jedli cytrusy, aby uniknąć szkorbutu”? Jednak poza tym jednym zdaniem najczęściej niewiele na temat tej choroby wiemy.

HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego - co musisz o nim wiedzieć

Wizyta u seksuologa - zdjęcie partnera

Wirus brodawczaka ludzkiego, brodawczak czy wirus HPV – wszystkie te nazwy odnoszą się do jednego, jednak niektóre znamy lepiej a inne mniej niż inne. Jest on jednym z czynników ryzyka w rozwoju chorób nowotworowych. Nie rozwijają się one jednak u każdego zakażonego tym patogenem.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania