Ciekawostki w świecie zdrowia

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Niemiec jako opiekunka osób starszych?

Opieka nad starszą osobą - zdjęcie partnera

Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się europejskie kraje, jest starzejące się społeczeństwo. Z tego względu branża opieki nad osobami starszymi przeżywa rozkwit. Pracy nie brakuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród opiekunek z Polski szczególnie popularnym kierunkiem są Niemcy. Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu?

Laparotomia - co powinieneś o niej wiedzieć?

Operacja - zdjęcie partnera

Zabieg laparotomii wykonuje się w momencie, gdy inne metody diagnostyki nie przyniosły efektów, zaś konieczne jest badanie chorób związanych z układem rozrodczym, moczowym bądź pokarmowym. To inwazyjny zabieg umożliwiający przejście przez powłoki brzuszne, by ocenić narządy wewnętrzne. Dlatego mowa o zabiegu, który wymaga odpowiedniego przygotowania i postępowania po jego wykonaniu. Warto bliżej się mu przyjrzeć. 

Witaminy dla dzieci - jakie stosować, aby zapewnić najmłodszym prawidłowy rozwój?

Owoce to witaminy - zdjęcie partnera

Każdy rodzic wie, jak trudno „przemycić” w diecie dziecka witaminy potrzebne dla jego rozwoju. Dzieci powinny pozyskiwać składniki odżywcze przede wszystkim z dobrze zbilansowanej diety. Obecnie dostosowanie posiłków swojej pociechy do zasad zdrowego odżywiania może stanowić duży problem, a dzieci w okresie wzrostu wykazują szczególną wrażliwość na niedobory pokarmowe. Warto urozmaicić dietę dziecka o suplementy i preparaty witaminowe.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów - zdjęcie partnera

Rodzajów nadmiernego wypadania włosów jest naprawdę wiele. Można wyodrębnić chociażby łysienie plackowate czy łysienie androgenowe. Utrata włosów jednak wiąże się również w wielu przypadkach z utratą pewności siebie, obniżeniem poczucia własnej wartości. Nadmierne wypadanie włosów jest stresujące i właśnie dlatego tak wielu ludzi szuka skutecznego rozwiązania tego problemu. Na szczęście obecnie można znaleźć wiele różnych specyfików, których zadaniem jest przeciwdziałanie wypadaniu włosów. Jak zatem leczyć wypadanie włosów u siebie? Gdzie znaleźć produkty, które faktycznie będą w stanie Ci pomóc gdy włosy wypadają?

Antykoncepcja - przyjmowanie tabletek hormonalnych a ciąża - czy to możliwe?

Ciąża - zdjęcie partnera

Powinniśmy przede wszystkim pamiętać, że żadna z obecnie znanych i wykorzystywanych metod antykoncepcyjnych nie daje nam całkowitej pewności, że nie dojdzie do ciąży. Pigułki to wysoki poziom gwarancji, jednak jeśli przyjmujemy je zgodne z określonym schematem to jedynie znacząco zmniejszają ryzyko zajścia w ciążę.

Choroba uchyłkowa, czyli uchyłkowatość jelita grubego, w jaki sposób się objawia i jak się ją leczy?

Jelito grube - zdjęcie partnera

Uchyłki w jelitach to rodzaj woreczków, które stają się uwypukleniem w ścianie jelita. Za główny powód ich powstawania uznaje się wieloletnie stosowanie diety ubogoresztkowej. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób w obrębie układu pokarmowego.

Rozedma płuc – w jaki sposób się objawia i czy możliwe jest jej skuteczne wyleczenie?

Płuca - zdjęcie partnera

Trudności w swobodnym oddychaniu, duszność, zadyszka, kaszel to podstawowe objawy, jakie mogą pojawiać się w przypadku rozedmy płuc. Jest to schorzenie, które zdecydowanie najczęściej pojawia się u palaczy oraz osób, które są narażone na oddziaływanie szkodliwych pyłów i chemikaliów. Z pewnością jest to choroba niebezpieczna. Co jednak o niej wiemy?

Jak wybrać rękawiczki jednorazowe

Rękawiczki jednorazowe - zdjęcie partnera

Rękawiczki jednorazowe zapewniające maksymalną higienę i bezpieczeństwo przy pracy powinny być wybierane w przemyślany sposób. Które rękawice jednorazowe sprawdzą się w salonie urody, a jakie będą odpowiednie dla gabinetów stomatologicznych? Czy wszystkie rękawiczki mają takie same właściwości?

Co warto suplementować zimą

Suplementy w miseczkach - zdjęcie partnera

Sezon zimowy to czas niezwykle wymagający dla organizmu. Wówczas każdy z nas narażony jest na przeziębienie oraz braki witamin i minerałów. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą przychodzą suplementy diety. 

Jak probiotyki wspierają mikrobiom jelitowy?

Zadbaj o odporność - zdjęcie partnera

Flora bakteryjna jelit składa się z ogromnej ilości drobnoustrojów. Wśród nich znajdują się te korzystne dla funkcjonowania naszego organizmu, czyli bakterie probiotyczne (naturalne probiotyki), jak i takie, które mogą zagrażać zdrowiu. W jaki sposób wspierać dobroczynne bakterie i budować mikrobiom o korzystnym dla samopoczucia składzie? Podpowiadamy.

Fotel rehabilitacyjny do komputera. Jak wybrać?

Fotel ergonomiczny - zdjęcie partnera

Fotel rehabilitacyjny to jeden z podstawowych czynników decydujących o stworzeniu odpowiednich warunków do pracy przy komputerze. O czym warto pamiętać przy jego wyborze?

Jak rozpoznać objawy nerwicy?

U psychoterapeuty - zdjęcie partnera, fot. materiały prasowe

Nerwica to problem natury psychicznej, który coraz częściej atakuje nasze społeczeństwo. Jest przy tym jednym z tych zaburzeń, które najczęściej występują na dwóch płaszczyznach: jednocześnie fizycznej i psychicznej.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania