1h ćwiczeń dziennie dla Twojego dziecka to za mało

dzieci grające w piłkę.jpg

Aktualne zalecenie dotyczące aktywności fizycznej dzieci - 1h ćwiczeń dziennie, okazują się niewystarczające, aby chronić je przed problemami z sercem i krążeniem krwi w późniejszym okresie życia.

Naukowcy opublikowali badania w czasopiśmie BMC Medicine, z których wynika, że dzieci poniżej 10 roku życia potrzebują co najmniej 80 minut aktywności fizycznej dziennie, aby zachować je w dobrym zdrowiu, w tym 20 minut intensywnych ćwiczeń.

Naukowcy mieli na celu zbadanie powiązania między wykonywaniem ćwiczeń przez młodsze dzieci, a ryzykiem wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych (CVD) w wieku dorosłym. Badanie to jest częścią europejskiego projektu sponsorowanej Komisji zwanej IDEFICS (identyfikacja i prewencja diety - i stylu życia – wywołane skutki zdrowotne u dzieci i niemowląt).

Konsorcjum IDEFICS zostało założone w celu zwalczania epidemii otyłości i złego stanu zdrowia, wpływając na młodych ludzi w Europie, i obejmuje 24 ośrodków badawczych i firm w całej Europie.

Wyższe ryzyko

Aktywność fizyczna, ćwiczenia są znane jako czynnik zmniejszający ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a obecne wytyczne dla dzieci są oparte na danych młodych osób, w wieku powyżej 10 lat.
Do tej pory nie było jasne, jakie zapotrzebowanie na ćwiczenia mają dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Zespół badawczy, kierowany przez Davida Jiménez Pavón z Uniwersytetu w Zaragosie, jest pierwszym, który powiązał aktywność fizyczną w wieku poniżej 10 lat z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych w starszym wieku.

Naukowcy obliczyli ryzyko CVD, uwzględniając takie czynniki, jak ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i fałdowanie skóry. Badana grupa obejmowała 3000 dzieci w wieku od 2 do 9 lat.

Około 15% dzieci miało zwiększone ryzyko CVD. Niezdrowe profile zostały dostrzeżone nawet u bardzo małych dzieci, w wieku poniżej 6 lat.

Chłopcy i dziewczęta

Profile ryzyka różnią się w zależności od wieku i płci, dlatego też zespół zaleca konkretne i różne wytyczne dla dziewczynek oraz chłopców.

Chłopcy do lat 6 potrzebują więcej niż 70 minut, umiarkowanych do intensywnych, ćwiczeń dziennie, podczas, gdy starsi chłopcy potrzebują co najmniej 80 minut.
Dziewczynki w każdym wieku potrzebują około godziny ćwiczeń.

Wyniki te sięgają dalej niż poprzednie ogólne wytyczne, które zalecały, aby dzieci wykonywały około godziny dziennie, umiarkowanych do intensywnych, ćwiczeń w celu poprawy swojego zdrowia.
Podkreślają także nieodpowiedniość podejścia "jeden rozmiar pasuje wszystkim".

Niektóre dzieci spełniają poprzednie wytyczne, ale wciąż posiadają profile ze zwiększonym ryzykiem CVD.

www.medicalnewstoday.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania