Laserowe odmładzanie twarzy - sprawdź, jak działa laser pikosekundowy

Odmładzanie twarzy - zdjęcie partnera

W skórze wraz z wiekiem dochodzi do stopniowej utraty kolagenu oraz innych substancji, wpływających na jej strukturę, napięcie i nawilżenie. Dlatego już między 25. a 30. roku żucia na twarzy mogą pojawić się pierwsze oznaki starzenia, takie jak zmarszczki i zwiotczenia. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają w spowolnieniu tego procesu, a nawet są w stanie zlikwidować niektóre jego skutki. W dzisiejszym artykule prezentujemy laserowe odmładzanie twarzy.

Na czym polega starzenie się skóry?

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który wynika ze spadku aktywności komórek. Zdolności regeneracyjne organizmu zmniejszają się wraz z wiekiem. Skóra jest mniej odporna na stres oksydacyjny i bardziej przepuszczalna dla wolnych rodników, przez co ulega osłabieniu. Jednocześnie zmniejsza się synteza kolagenu w skórze – białka odpowiedzialnego za jej jędrność i równomierną strukturę. Starzeniu się skóry sprzyjają takie czynniki, jak: brak nawilżenia, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, palenie tytoniu, picie alkoholu, wysokoprzetworzona dieta.

Zmarszczki to niejedyne oznaki starzenia się skóry. Wraz z upływem czasu pojawia się też więcej przebarwień, pękających naczynek, rozszerzonych porów. Skóra staje się wyraźnie cieńsza i bardziej podatna na utratę wody. Chociaż proces starzenia jest nieunikniony, z pomocą odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów medycyny estetycznej można go skutecznie spowolnić. W tym celu sprawdza się m.in. laserowe odmładzanie twarzy.

Jak laser pikosekundowy działa na skórę?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, zabieg laserowego odmładzania twarzy działa na podstawową przyczynę starzenia się skóry, czyli na utratę kolagenu. W zetknięciu z tkanką laser powoduje uszkodzenie niewielkiego fragmentu, tworząc tzw. mikrouszkodzenie, a pozostały obszar pozostawiając nienaruszony. W ten sposób skóra stymulowana jest do samodzielnej odnowy poprzez zwiększoną produkcję białek strukturalnych – kolagenu i elastyny.

Technologia pikosekundowa charakteryzuje się szybkością, bezpieczeństwem i niewielką inwazyjnością. Pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w krótszym czasie niż w przypadku innych metod laserowego odmładzania twarzy. Laser pikosekundowy, wysyłając ultrakrótkie impulsy energii i celując w obszary problematyczne, bez wywoływania efektu termicznego, pobudza skórę do samoregeneracji i odmłodzenia. Chociaż impulsy energii są silnie skoncentrowane, działanie lasera jest delikatne dla naskórka – nie powoduje poparzeń, wiąże się z minimalnym dyskomfortem. Pozytywne efekty można zauważyć już 2–4 tygodnie po pierwszym zabiegu.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy to skuteczny sposób walki ze zmarszczkami oraz metoda przeciwdziałania starzeniu się skóry. Zabieg pobudza naturalne procesy w organizmie, działa stopniowo i przynosi długotrwałe efekty. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i wygładzona. Przy okazji następuje wzmocnienie skóry, dzięki czemu spowolniony zostaje proces starzenia. Laser pikosekundowy prowadzi do głębokiej rewitalizacji skóry, jednak dla uzyskania pełnych rezultatów zazwyczaj konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Co ważne, dzięki technologii pikosekundowej można pozbyć się nie tylko zmarszczek, ale też przebarwień czy blizn potrądzikowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania