W aktywnych dniach ludzie piją więcej

wino.jpg

Z badania opublikowanego na łamach czasopisma Health Psychology, przeprowadzonego przez naukowców z Northwestern University, wynika, że ludzie spożywają więcej alkoholu w dniach, w których zażywają więcej ruchu. Zazwyczaj to zjawisko dotyczy dni od czwartku do niedzieli.

Główny autor badania prof. David E. Conroy spostrzegł, że od poniedziałku do środy uczestnicy zmniejszali konsumpcję alkoholu, a gdy poziom ruchu od czwartku wzrastał, wiązało się to takżę ze spożywaniem alkoholu przez badanych.

Badaniem objęto 150 osób, które w ciągu dnia za pomocą swoich smartfonów rejestrowały swój poziom aktywności fizycznej oraz ilość konsumowanego alkoholu przez okres 21 dni, 3 razy w ciągu roku. Badani znajdowali się w przedziale wiekowym od 18 do 89 lat.

Wcześniejsze badania wykazywały, że osoby aktywne fizycznie częściej sięgają po alkohol, jednak to badanie pokazało, że to nie ci ludzie, którzy ćwiczą, piją więcej, tylko ludzie spożywają więcej alkoholu niż zwykle w dniach kiedy są bardziej aktywni.

Prof. Conroy wierzy, że dalsze badania pozwolą określić, dlaczego dniach, w których mamy więcej ruchu, spożywamy więcej alkoholu.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania