Jak pielęgnować cerę problematyczną?

Piękna cera - zdjęcie partnera

Trądzik jest bardzo wymagającą chorobą skóry. Ze względu na obecność krostek, grudek i zaskórników dla tego rodzaju cery problematycznej jest wiele różnych kosmetyków. Należy je dobierać z rozwagą nie tylko dlatego, że mogą podrażnić wrażliwą skórę, lecz dodatkowo zwiększyć produkcję sebum. Jak więc pielęgnować cerę problematyczną?


​Skóra trądzikowa

Skóra trądzikowa jest tłusta i lepka w dotyku z powodu nadmiernej produkcji sebum – w połączeniu z bakteriami naturalnie występującymi na twojej twarzy sprawia, że pojawiają się wszelkiego rodzaju krostki czy grudki. Taka cera może być wynikiem zmian hormonalnych lub predyspozycji genetycznych.


​Tego unikaj!

Pielęgnacja to nie tylko dobór kosmetyków. Musisz także wiedzieć, czego z całą pewnością należy unikać.


Wyciskanie pryszcza może wydawać się na początku nieszkodliwą zabawą, ale w rzeczywistości, ściskając nasze zmiany skórne, pogarszamy sprawę. Jeszcze bardziej zaogniamy stan zapalny i powodujemy, że bakterie migrują z jednego miejsca na twarzy na inne. Nie pomagamy sobie ten sposób, a jedynie pogarszamy sprawę. To chwilowy efekt, który może mieć przykre konsekwencje.


​Alkohol w kosmetykach – tak czy nie?

Konieczne jest również zwrócenie uwagi na skład produktów, których używamy. Wiele z nich, zwłaszcza tych na bazie alkoholu, nie jest dobrych dla skóry trądzikowej, ponieważ wysuszają i podrażniają ją jeszcze bardziej niż zwykle!


Jednak warto też wspomnieć o alkoholu cetylowym, który może pomóc problematycznej cerze. Alkohol cetylowy jest rodzajem alkoholu tłuszczowego o właściwościach przyjaznych dla skóry. Tworzy on warstwę okluzyjną, która zapobiega utracie wody, co pomaga utrzymać nawilżenie i gładkość Twojej twarzy! Znajduje się on na przykład w produktach marki Cetaphil.


​Pielęgnacja

Skórę należy oczyszczać rano, aby usunąć nadmiar sebum i resztki produktów pielęgnacyjnych. Przygotuje to ją do lepszego wchłaniania kosmetyków nakładanych później. Warto postawić na stosowanie delikatnych kosmetyków oczyszczających, gdyż są one mniej agresywne dla cery wrażliwej. Łuszczący się martwy naskórek jest odpowiedzialny za powstawanie niedoskonałości, dlatego warto pamiętać o cotygodniowym peelingu – jeśli masz cerę trądzikową, zalecamy stosowanie peelingu enzymatycznego, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Nie można też zapomnieć o tonizowaniu oraz nawilżaniu. Może się wydawać, że przy tłustej cerze nie jest to konieczne, ale przeciwnie – nie można o tym zapomnieć!


Pielęgnacja cery trądzikowej jest wieloetapowa i wymagająca. Pamiętajmy jednak, że kiedy mamy problemy ze skórą, przede wszystkim należy udać się także do lekarza.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania