Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Zapalenie dziąseł, krwawienie z dziąseł

Zapalenie dziąseł, krwawienie z dziąseł - Objawy choroby:

Szukaj chorób wg objawów: Objawy choroby

Zapalenie dziąseł, krwawienie z dziąseł - Opis choroby:

Krwawienie z dziąseł jest zazwyczaj pierwszą oznaką pojawiającej się choroby dziąseł lub zębów. Powtarzające się krwawienie oznacza zapalenie dziąseł, które musi zostać wyleczone.

Objawy:

- krwawienie
- obrzęk
- zaczerwienienie
- ból
- świąd
- afta
- dziąsła wrażliwe na dotyk
- bardzo nieswiezy oddech
- uczucie niesmaku
- może pojawić się ropa

Krwawienie i zapalenie dziąseł są najczęściej wynikiem nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Osad i kamień nazębny podrażniają dziąsła. Niekiedy zapalenie dziąseł może być wywołane przez bakterie lub (w rzadkich przypadkach) wirusy. Jest wiele czynników, powodujących ostre zapalenie dziąseł, np. palenie papierosów, picie alkoholu, przyjmowanie niektórych leków lub zmiany hormonalne w przebiegu ciąży. Niekiedy zapalenie dziąseł jest następstwem alergii. U osób starszych może być spowodowane także źle dopasowaną protezą.

Uwaga!
W przypadku gdy krwawienie z dziąseł powtarza się często, po kilki dniach samodzielnego leczenia brak jest poprawy, zapalenie dziąseł jest bolesne lub gdy ostre zapalenie dziąseł nawraca koniecznie skontaktuj się z lekarzem!

Lekarz udzieli ci wskazówek, jak najlepiej dbać o higienę jamy ustnej, a także powinien dokładnie oczyścić zęby i usunąć kamień. W niektórych przypadkach dentysta przepisze odpowiedni lek (np. płyn do płukania jamy ustnej), który złagodzi ból i pomoże zlikwidować zapalenie.

Nieleczenie zapalenia dziąseł może doprowadzić do zapalenia przyzębia lub paradontozy. Tym samym pojawia się niebezpieczeństwo utraty zębów.

a czy to ważne jak ktoś

a czy to ważne jak ktoś napisał? , przecież wszyscy wiemy o co chodzi !!!Błędy nie zmieniją postaci problemu tej kobiety!
Żałosne.

CZESTO PRZYNAJMNIEJ DWA RAZY

CZESTO PRZYNAJMNIEJ DWA RAZY W MIESIOCU MAM BIALE PLAMY W JAMIE USTNEJ,POTWORNY BOL NIC NIEMOGE JESC I PIC BYLAM U LEKARZA LECZ LEKARSTWA KTURE MI DAJE WOGULE MI NIE POMAGAJA..CO MAM ROBIC I GDZIE SZUKAC POMOCY

W słowniku ortograficznym i

W słowniku ortograficznym i u stomatologa.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania