Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Ból kręgosłupa, ból pleców- objaw chorobowy

Ból kręgosłupa, ból pleców- objaw chorobowy - Objawy choroby:

Szukaj chorób wg objawów: Objawy choroby

Ból kręgosłupa, ból pleców- objaw chorobowy - Opis choroby:

Ból pleców jest częstym problemem, który dotyka większość ludzi w pewnym momencie w ich życiu. Odczuwany jest, jak zwykły ból, napięcie lub sztywność w plecach.

Ból może być wywołany przez złą postawę, siedzącą lub stojącą, niezgrabne pochylanie się, lub nieprawidłowe podnoszenie jakiś rzeczy.

Ból pleców nie jest na ogół spowodowany ciężkim stanem i w większości przypadków, po 12 tygodniach stan poprawia się. Z reguły może być skutecznie leczony poprzez środki przeciwbólowe i utrzymanie ruchu.

Ból pleców występuje najczęściej w dolnej części pleców, chociaż może też być odczuwalny w dowolnym miejscu wzdłuż kręgosłupa, od szyi w dół do bioder.

BÓL KARKU LUB SZYI
Ból szyi lub sztywność karku jest częstym problemem i generalnie nie ma czym się z reguły martwić. Ból i sztywność zwykle mijają po kilku dniach, i nie są oznaką poważniejszego problemu szyi lub istniejącego schorzenia.
Twój kark może stać się bolesny lub sztywny, gdy śpisz w niewygodnej pozycji, korzystasz przez dłuższy okres czasu z klawiatury komputera, a nawet od siedzenia nad projektem. Lęk i stres mogą czasami powodować napięcia w mięśniach szyi i tym samym również prowadzić do bólu szyi.
Jednak często nie ma oczywistej przyczyny bólu szyi i lekarze odnoszą się do niej jako "niespecyficznej".

Niezależnie od przyczyny bólu szyi lub sztywność karku, rada jest zwykle taka sama: kontynuować swoje normalne codzienne czynności , utrzymać aktywność i brać leki przeciwbólowe, aby złagodzić objawy.
Poniżej kilka bardziej konkretnych rad:
- Bierz regularne dawki paracetamolu, ibuprofenu lub kombinację tych dwóch w celu kontrolowania bólu- żel ibuprofen można wcierać na szyi, jako alternatywa dla zażywania tabletek.
- Spróbuj trzymać termofor lub inne źródło ciepła przy szyi- może to pomóc zmniejszyć ból i wszelkie skurcze mięśni.
- Spać na niskiej poduszce, unikać stosowania dwóch poduszek, ponieważ może to zmuszać szyję do nienaturalnego zginania
- Sprawdź swoją postawę- złe postawy ciała, mogą nasilać ból i może to być w pierwszej kolejności jego przyczyną. Dowiedz się, jak powinno się poprawnie siedzieć.
- Jeśli szyja jest sztywna lub skręcona, spróbuj kilka prostych ćwiczeń szyi - delikatnie napinanie mięśni szyi, poprzez przechylanie głowy w górę i w dół oraz z boku na bok. Ćwiczenia te pomagają wzmocnić mięśnie karku i poprawić zakres ruchu .

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania