Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Nowotwory łagodne

Nowotwory łagodne - Objawy choroby:

Szukaj chorób wg objawów: Objawy choroby

Nowotwory łagodne - Opis choroby:

Nowotwory - choroby polegające na tym, że komórki organizmu dzielą się w sposób niekontrolowany przez organizm a nowo powstałe komórki nowotworowe nie różnicują się w typowe komórki tkanki. Taki niekontrolowany podział komórek występuje na skutek mutacji. Mutacje te powodują, że komórka wcale lub niewłaściwie reaguje na sygnały z organizmu.
Nowotwory łagodne czyli nowotwory nie dające przerzutów.
Szkodliwy wpływ na organizm może być spowodowany wydzielaniem hormonu, krwawieniami, czy też zamknięciem światła naczynia, uciskiem nerwu albo umiejscowieniem w ważnym dla życia narządzie np. Sercu lub rdzeniu kręgowym.
Przełyk i żołądek także mogą być miejscem powstawania nowotworów, które są rzadko wykrywalne, ponieważ ich rozwój przebiega często bezobjawowo.
Nowotwory stosunkowo rzadko występują w jelicie cienkim, natomiast ich częstość występowania wzrasta w miarę zbliżania się do odbytu, a więc w jelicie grubym. Do nowotworów łagodnych jelita grubego należą polipy powstające z uwypuklenia się błony śluzowej. Chociaż często nie powodują żadnych dolegliwości, polipy należy leczyć, ponieważ mogą przekształcić się w nowotwory złośliwe.
Leczenie:
W przypadku nowotworów łagodnych najczęściej wykonywany jest zabieg chirurgiczny w celu usunięcia komórek nowotworowych, nie dochodzi do ponownego wzrostu nowotworu w tym samym miejscu, jest całkowicie wyleczalny.

Podobne choroby

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania