ALAB w domu - badania laboratoryjne z dojazdem do pacjenta

Wesoła rodzinka - zdjęcie partnera

Nie masz czasu udać się na wciąż przekładane badania profilaktyczne? Masz pod opieką osobę starszą, schorowaną lub w niepełnosprawną, dla której wizyta w przychodni stanowi wyzwanie? Nie musi być to przeszkodą w regularnym wykonywaniu badań. Usługa ALAB w domu umożliwia badania z dojazdem do pacjenta. Dowiedz się, na czym polega, kto może z niej skorzystać i jak zamówić wizytę pielęgniarki w domu.

ALAB w domu – wykonaj badania krwi, nie wychodząc z domu

Pomimo dość łatwego dostępu do badań laboratoryjnych, które można wykonywać w przychodniach lub prywatnych placówkach medycznych, wiele osób może mieć problem z regularną profilaktyką zdrowia lub wykonywaniem zalecanych przez lekarza badań diagnostycznych. Mogą wynikać one m.in. z niepełnosprawności, problemów ze zdrowiem czy po prostu braku czasu.

Rozwiązaniem dla wielu osób mogą okazać się badania krwi z dojazdem do pacjenta. Umożliwia je usługa ALAB w domu, polegająca na tym, że wykwalifikowany personel medyczny odwiedza pacjenta w domu, pobierając od niego próbki materiału do badań, a następnie transportuje je do laboratorium diagnostycznego. Profesjonalny sprzęt medyczny oraz środki bezpieczeństwa pozwalają pobrać krew w bezpiecznych i komfortowych dla pacjenta warunkach.

W ramach usługi ALAB w domu można wykonać szereg badań laboratoryjnych obejmujących m.in. podstawową profilaktykę zdrowia oraz diagnostykę różnych schorzeń. Oprócz badań krwi dostępne są także badania wykonywane z próbek kału lub moczu – próbki należy uprzednio przygotować w specjalnych pojemnikach i przekazać pielęgniarce w czasie wizyty.

Kto może skorzystać z badań w domu?

Pobranie krwi w domu realizowane jest u osób dorosłych i dzieci od 5. roku życia. W przypadku młodszych pacjentów zalecane są wizyty w punktach pediatrycznych. Poszczególne grupy pacjentów, które ze względu na pewne trudności mogą być zainteresowane pobraniem krwi w domu, to np.:

  • osoby, które ze względu na zły stan zdrowia, niepełnosprawność lub podeszły wiek nie są w stanie dotrzeć do Punktu Pobrań lub swojej przychodni;
  • kobiety w ciąży;
  • osoby, u których występują lęki i fobie przed wizytami w placówkach medycznych;
  • osoby z obniżoną odpornością, obawiające się wizyt w miejscach publicznych;;
  • rodzice dzieci, dla których wizyty w placówkach medycznych wiążą się z dużym stresem;
  • osoby, które zaniedbują profilaktykę zdrowia lub odwlekają wykonania badań diagnostycznych z braku czasu na wizytę w Punkcie Pobrań lub swojej przychodni.

Gdzie jest dostępna usługa ALAB w domu?

Usługa ALAB w domu dostępna jest obecnie na terenie 8 polskich miast. Na pobranie krwi w domu mogą umówić się mieszkańcy Warszawy, Katowic, Płocka, Rzeszowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Krakowa. Niebawem planowane jest uruchomienie usługi w kolejnych lokalizacjach.

Jak umówić się na pobranie krwi w domu?

Aby skorzystać z możliwości pobrania krwi do badań laboratoryjnych w domu, odwiedź serwis internetowyhttps://alabwdomu.pl/. Na stronie wybierz zakładkę swojego miasta i wypełnij formularz elektroniczny lub skontaktuj się z konsultantem, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu. Z listy dostępnych badań wskaż te, które chcesz wykonać z pobranych próbek materiału. Podaj dokładny adres, pod którym ma zjawić się personel medyczny, a także określ termin wizyty. Za usługę możesz zapłacić pielęgniarce w dniu wizyty gotówką lub kartą. Wyniki badań można odebrać online.

Pamiętaj, problemy z przemieszczaniem się, brak czasu lub inne czynniki, które stanowią przeszkodę w odwiedzeniu Punktu Pobrań lub przychodni, nie muszą stać na drodze do troski o zdrowie. Niezbędne badania laboratoryjne możesz wykonać bez wychodzenia z domu.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania