Czerwone wino dobre dla naszych neuronów

wino.jpg

Resweratrol to substancja naturalnie znajdująca się w czerwonych winogronach. Pochodzi ona z rodziny polifenoli i to właśnie ona sprawia, że picie czerwonego wina (w rozsądnych ilościach) jest dobre dla zdrowia. Badacze z Georgetown University testują działanie resweratrolu u pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera.

Resweratrol jest substancją, którą naukowcy badają już od dawna i była podmiotem wielu publikacji naukowych. Wiadomo już, że posiada ona właściwości antyoksydacyjne, może pomóc w kontrolowaniu otyłości, cukrzycy, a także nowotworów. Naukowcy z Georgetown University badają jednak inną właściwość resweratrolu. Ma on mieć działanie ochronne przeciwko chorobie Alzheimera. Właśnie rozpoczęła się druga faza badań klinicznych na pacjentach dotkniętych demencją lekką i umiarkowaną.

Badanie ma na celu sprawdzić bezpieczeństwo i tolerancję substancji podawanej dwa razy dziennie na organizm człowieka. Testy potrwają rok i polegać będą na podawaniu połowie uczestników kapsułek z czystym resweratrolem, a drugiej połowie placebo. Uczestnicy będą również poddawani innym testom mającym na celu sprawdzenie postępu choroby. Będą to między innymi: punkcja lędźwiowa, MRI, badanie krwi.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania