Czym jest metoda NanoKnife?

Lekarz - zdjęcie partnera

Urządzenie NanoKnife to nowoczesna, małoinawazyjna metoda niszczenia komórek nowotworowych za pomocą prądu o wysokim napięciu. Aparatura Nanoknife odziałowywuje prądem elektrycznym w postaci mikrosekundowych impulsów wysokiego napięcia na chore tkanki.

Aparat składa się z generatora impulsów wysokiego napięcia oraz wbudowanego komputera z oprogramowaniem do planowania i sterowania zabiegiem. W celu prezyzyjnego ustalenia pola ablacji jest możliwość podłączenia do 6 elektrod. Rozmieszczanie elektrod odbywa się pod kontrolą USG lub CT.

Dotychczasowe doświadczenia dowodzą o zadziwiająco szybkim okresie gojenia po zabiegu. Dzięki zachowaniu unaczynienia dochodzi do pospiesznego usunięcia zmian martwiczych. Procesy rekuperacji komórkowej trwają około 2 tygodni. Niektóre badania sugerują, że ten tryb ablacji komórek nowotworowych sprzyja indukowaniu odpowiedzi immunologicznej organizmu wspomagającej aktywność antygenów nowotworu. Metoda IRE może także znaleźć zastosowanie w leczeniu innych stanów chorobowych (np. łagodnego przerostu stercza lub restenozy naczynia w miejscu dokonanego poszerzenia).

Trzustka – IRE umożliwia leczenie chorych z guzami o granicznych kryteriach resekcyjności, naciekającymi na naczynia, bez przerzutów odległych. Dużą zaletą jest brak cech zapalenia trzustki po zabiegu, a naczynia krwionośne i nerwy nie ulegają uszkodzeniu.

Wątroba – IRE jest skuteczną metodą ablacyjną w przypadku przerzutów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie dużych naczyń krwionośnych i dróg żółciowych.

Prostata – IRE jest bezpieczną i szczególnie mało inwazyjną metodą leczenia raka prostaty. IRE może być metodą alternatywną dla zabiegów: radykalnej prostatektomii oraz radioterapii, obarczonych powikłaniami, jak np: nietrzymanie moczu, możliwość wystąpienia mikroprzerzutów czy zaburzenia erekcji

Przeczytaj więcej o nowej specjalistycznej metodzie NanoKnife.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania