Dlaczego stosuje się magnez i b6 razem?

Lekarstwa - zdjęcie partnera

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym w wielu procesach życiowych, a jednocześnie trudno jest utrzymać jego odpowiedni poziom w organizmie. Kiepska dieta i nadmiar stresu powodują, że magnezu jest za mało i konieczna jest jego suplementacja. Preparaty z magnezem bardzo często posiadają w składzie także witaminę B6. Okazuje się, że nieprzypadkowo.

 

Prawidłowa praca serca i układu krążenia, dobre funkcjonowanie mózgu, sprawne mięśnie, niwelowanie skurczów – to tylko kilka najważniejszych funkcji magnezu w organizmie. Choć jest niezbędny, bardzo trudno o utrzymanie jego wysokiego poziomu. Niedobór magnezu jest efektem niewłaściwej diety, przewlekłego stresu, intensywnego wysiłku fizycznego, a także nadmiaru kawy, alkoholu i innych używek. Jednym z pierwszych objawów niedoboru magnezu może być zmęczenie, drażliwość i ciągła senność. Gdy magnezu jest za mało nawet pomimo odpowiedniej diety, konieczne może być sięgnięcie po suplement, który przywróci właściwy poziom tego pierwiastka. A gdy przyjrzymy się bliżej preparatom magnezu w aptekach, możemy zauważyć, że wiele w nich posiada dodatkowy składnik w postaci witaminy B6.

 

Doskonałe połączenie magnezu i B6

Preparaty zawierające zarówno magnez, jak i witaminę B6 sprawiają, że oba te składniki wchłaniają się dużo lepiej niż wtedy, gdy występują w pojedynkę. Magnez i B6 działają ze sobą synergicznie, czyli współdziałają ze sobą, zapewniając świetne efekty. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu. Magnez natomiast wzmacnia działanie B6. Dzięki połączeniu obu substancji możemy zadbać o ich właściwą podaż, ale również ograniczyć nadmierną suplementację. Zamiast łykać dwóch tabletek, spożywamy tylko jedną.

 

Chelat magnezu – łatwo przyswajalny i wysoce skuteczny

W poszukiwaniu najlepszego preparatu z magnezem i B6, warto sięgać po produkty w postaci chelatów. Zawierają one wysoko przyswajalną postać danej substancji, szybko korygują niedobory i są odpowiednie do długoterminowej suplementacji. Dobry chelat magnezu z B6 jest bezpieczny w codziennym stosowaniu i polecany osobom, u których występują objawy niedoborów tych dwóch składników. O suplementacji powinny pamiętać osoby, które są na diecie, intensywnie pracują fizycznie, są stale zmęczone lub odczuwają ciągły niepokój bez wyraźnej przyczyny. Wystarczy wyrównać poziom magnezu i B6, aby większość negatywnych objawów zniknęła.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania