Fizjoterapia Stomatologiczna - zapewnienie pełnego komfortu pacjentom

Fizjoterapia stomatologiczna - zdjęcie partnera

W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie jamy ustnej to nie tylko kwestia higieny, ale i zdrowia. Stomatologia to już nie tylko leczenie i ekstrakcja zębów, to również fizjoterapia stomatologiczna. Łączenie wiedzy z zakresu stomatologii i fizjoterapii, pozwala zapewnić pacjentom komfort i zdrowie.

Rehabilitacja stomatologiczna – na czym polega? Wskazania, przebieg

Fizjoterapia stomatologiczna ma na celu poprawę komfortu pacjentów poprzez kompleksowe podejście do ich problemów związanych z jamą ustną. Zgrzytanie zębami, ból szczęki, wady zgryzu, bruksizm, to tylko niektóre problemy z którymi może poradzić sobie fizjoterapia jamy ustnej. Ból szczęki, szumy uszne, dysfunkcje stawów skroniowo żuchwowych, dolegliwości w obrębie jamy ustnej, trudności z otwieraniem ust, problemy z żuciem, poprzez uszkodzenia mięśni żucia, a także bóle w obrębie głowy czy kręgosłupa szyjnego - to kolejne wskazania do konsultacji.

Fizjoterapia stomatologiczna Warszawa Bielany pozwala rozwiązać problemy w obrębie stawów skroniowo żuchwowych, problemy z bólem głowy, szyi i twarzy czy problemy związane z żuchwą. Problemy te mogą być spowodowane napięciami mięśniowymi, dysfunkcjami stawu skroniowo żuchwowego. Fizjoterapeuci przeprowadzają dokładną ocenę pacjenta, analizując strukturę jamy ustnej, stawów skroniowo żuchwowych, napięcie mięśni żwaczy oraz mięśni twarzy. Diagnoza pozwala zidentyfikować ewentualne dysfunkcje, napięcia czy bóle.

Osoby doświadczające trudności w otwieraniu ust, uczucia blokady lub trzeszczenia podczas ruchów szczęki a także odczuwający ból szczęki mogą skorzystać z zabiegów wykonywanych przez fizjoterapeutów stomatologicznych. Terapia manualna oraz ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają przywrócić prawidłowe funkcje stawów. Do rehabilitacji stomatologicznej kwalifikują się osoby cierpiące na bóle w okolicach szczęki, zwłaszcza podczas żucia lub mówienia, a także mające trudności z żuciem.

Niekontrolowane napięcie mięśni twarzy i jamy ustnej to kolejne wskazanie do przeprowadzenia zabiegów z zakresu fizjoterapii stomatologicznej. Zaburzenia zgryzu, bruksizm, ścieranie zębów, niemożność szerokiego otwierania ust, bóle w obrębie twarzoczaszki, zaciskanie zębów, przeskakiwanie żuchwy, szczękościsk, nawracające bóle głowy, gardła czy ucha to wskazanie do skorzystania z terapii, w celu poprawy funkcji stawu skroniowo żuchwowego i mięśni twarzy.

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty stomatologicznego?

Fizjoterapię stomatologiczną rozpoczyna dokładny wywiad medyczny, pomagający zdiagnozować dolegliwości bólowe, znaleźć przyczynę dolegliwości. Dzięki niemu można podjąć odpowiednie działanie przeciwbólowe, w celu ich wyeliminowania. Na podstawie diagnozy fizjoterapeuta przygotuje spersonalizowany plan terapeutyczny, zawierający ćwiczenia ruchowe, masaż, czy techniki powięziowe w obrębie twarzy, szyi i żuchwy. Terapia punktów spustowych czy praca manualna ma za zadanie złagodzenie bólu mięśni głowy i szyi. Ważna jest edukacja pacjenta, by poprzez ćwiczenia oraz autoterapię mógł wrócić do zdrowia. Fizjoterapeuta stomatologiczny monitoruje postępy pacjenta podczas regularnych wizyt pacjenta.

Fizjoterapia stomatologiczna to nowoczesne podejście do zdrowia jamy ustnej. Dzięki połączeniu wiedzy z dziedzin stomatologii i fizjoterapii, specjaliści zapewniają kompleksową opiekę, pomagając w radzeniu sobie z problemami związanymi z jamą ustną.

 

W Warszawie możesz skorzystać z fizjoterapeuty stomatologicznego w Evital Rehabilitacja na Bielanach.

Kontakt:

NUMER TELEFONU

+48 515 446 411

ADRES

gen. K. S. Rudnickiego 3A/16h

01-858 Warszawa

ADRES EMAIL

kontakt@evitalrehabilitacja.pl

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania