Gry pozytywnie wpływają na zmysł wzroku

gracze, by Ambro/www.freedigitalphotos.net

Od bardzo dawna wiadomo, że gry mają wpływ na dorosłych i dzieci, oprócz znanych negatywnych skutków (agresja, pochłanianie czasu, odciąganie od nauki), gry niosą ze sobą również te pozytywne. Badania prowadzone przez prof Daphne Bavelier z University of Rochester pokazują, że gry akcji rozwijają mózg i zmysł wzroku, a także uczą koncentracji.

Grupę ochotników podzielono na mniejsze podgrupy, którym przydzielono różne rodzaje gier: logiczne i edukacyjne, proste strzelanki, strategiczne gry akcji. Przedtem jednak zbadano ich wzrok.

Uczestnicy badania grali w przydzielone gry godzinę dziennie przez okres 2 tygodni. Okazało się, że wzrok osób, które zajmowały się grami wymagającymi największej koncentracji oraz szybkości, poprawił się w dużym stopniu, natomiast u pozostałych ochotników nie zaobserwowano żadnej różnicy.

Amerykańska profesor tłumaczy, że chociaż wynik badania może wydawać się kontrowersyjny to wzrok może poprawić się od "uporczywego wpatrywania się ekran", ponieważ pozytywne zmiany zachodzą w mózgu, a nie w samym oku.

Prof Daphne Bavelier zastrzega, że nie namawia do wielogodzinnego siedzenia przed ekranem komputera, ponieważ to na pewno przynosi więcej szkody niż pożytku.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania