Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu spod pach?

Pachy - zdjęcie partnera

Nieprzyjemny zapach pod pachami jest z całą pewnością czymś, czego większość osób chciałaby uniknąć. Niestety, ciężko się przed nim ustrzec podczas gorących letnich dni. Na zwiększone wydzielanie potu jesteśmy narażeni również podczas intensywnego wysiłku fizycznego.
Przyczyną mało atrakcyjnego zapachu może być również noszenie niewłaściwych ubrań. Jeśli nieprzyjemna woń spod pach dokucza nam często, postarajmy się poznać skuteczne sposoby na walkę z potem. 

Zaopatrz się w mydło o antybakteryjnych właściwościach. 

W walce z nieprzyjemnym zapachem spod pach z pomocą może nam przyjść mydło antybakteryjne. Dzięki niemu będziemy mogli bowiem w odpowiedni sposób zatroszczyć się o higienę swojego ciała. Jak zaś powszechnie wiadomo, im większa dbałość o higienę, tym mniejsze ryzyko przykrego oraz trudnego do zniwelowania zapachu spod pach.

Należy jednak liczyć się z faktem, że w niektórych przypadkach mycie pach raz dziennie będzie niewystarczające. Jeśli zapach potu dokucza nam wyjątkowo mocno, starajmy się używać antybakteryjnego mydła częściej. Latem warto to robić nawet trzy razy w ciągu każdego dnia. Dzięki temu na dłużej zachowamy świeżość w newralgicznych miejscach naszego ciała. Bardzo ważny jest również staranny wybór mydła.

Najlepiej byłoby sięgać po mydła o naturalnych składach. Poszukujmy w nich składników takich jak zielona herbata czy olejek z drzewa herbacianego, które wykazują korzystne działanie w walce z nadmierną potliwością. Unikajmy zaś mydeł perfumowanych, o sztucznych zapachach, gdyż jedynie zamaskują one nasz problem. Więcej informacji na ten temat na: https://febumed.pl/porady/96-Przykry-zapach-spod-pach

Zaprzyjaźnij się z domowymi sposobami. 

W walce z nieprzyjemnym zapachem spod pach mogą pomóc znane wielu osobom domowe sposoby. W szczególności warto docenić dobroczynne walory octu, olejku szałwiowego oraz cytryny. Ocet co prawda większości z nas kojarzy się z wyrazistym i mało przyjemnym zapachem, ale nie sposób odmówić mu właściwości antybakteryjnych. Jak zaś powszechnie wiadomo, to właśnie szybko namnażające się bakterie powodują przykry zapach pod pachami.
Jeżeli chcemy więc cieszyć się dobroczynnymi właściwościami octu i uniknąć przy tym przykrego zapachu, stosujmy go na noc. Najpierw umyjmy skórę pod pachami, a następnie przetrzyjmy ją wacikiem nasączonym w occie. Po kilku dniach stosowania przykry zapach powinien zmniejszyć swoje nasilenie. Warto również docenić właściwości cytryny. Owoc ten posiada przyjemny, odświeżający zapach, dlatego możemy korzystać z niego zarówno w ciągu dnia jak i nocą. W słoneczne, letnie dni nie używajmy jednak cytryny, bo ma ona właściwości wybielające. Sok wyciśnięty z cytryny wcierajmy koniecznie w oczyszczoną skórę pod pachami.

Doceńmy również dobroczynne działanie olejku z popularnej w Polsce rośliny zwanej szałwią. Z powodzeniem można wykorzystać także tradycyjny napar z szałwii. Jeżeli używamy olejku eterycznego, pamiętajmy o tym, że wystarczające będzie już kilka jego kropli. Jeśli jednak stawiamy na napar, możemy zanurzyć w nim ręcznik lub płatek kosmetyczny, a następnie przetrzeć oczyszczoną skórę pod pachami. Bez względu na to, który sposób radzenia sobie z przykrym zapachem wybierzemy, pamiętajmy o tym, aby stosować go regularnie. Tylko wówczas może być mowa o jakichkolwiek efektach. 
 

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze