Jak wygląda wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Terapia uroginekologiczna - zdjęcie partnera

Fizjoterapia uroginekologiczna staje się coraz bardziej popularna wśród pacjentek oraz pacjentów w każdym wieku, jednak zdecydowanie częściej udają się na nią kobiety. Fizjoterapeutka uroginekologiczna pomaga im rozwiązać szereg problemów, jednak wizyta, zwłaszcza pierwsza może być stresująca. Aby zmniejszyć zdenerwowanie, wyjaśniamy jak wygląda takie spotkanie i kiedy warto się na nie mówić.

Jak wygląda pierwsza wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Pierwsza wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej nie powinna być powodem do stresu, ponieważ stanowi istotny krok do rozwiązania problemów, z którymi boryka się pacjent lub pacjentka. Fizjoterapia uroginekologiczna w SALVEO pozwala na znaczące poprawienie komfortu życia.

Na samym początku omawiane są powody wizyty w gabinecie. Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Należy pamiętać o tym, aby być szczerym ze specjalistą — niczego nie zatajać oraz nie przeinaczać. Następnie przeprowadzane jest badanie. Składa się na nie analiza postawy ciała, a także opcjonalnie blizny po cesarskim cięciu oraz stan kresy białej. Pacjentki mogą mieć także wykonane badanie przez pochwę — przeprowadzane jest ono na kozetce w pozycji leżącej.

Na tej podstawie dobierane są formy rehabilitacji, która pomoże rozwiązać dany problem. Mogą być to np. ćwiczenia, masaże bądź praca z oddechem. Wiele z problemów zdrowotnych nie wymaga częstych wizyt u fizjoterapeutki uroginekologicznej, ponieważ sporą część terapii można wykonać samodzielnie, w domu, regularnie kontrolując osiągane efekty.


Co należy zabrać na wizytę do fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Aby diagnoza oraz zalecenia były bardziej trafne warto zabrać ze sobą do fizjoterapeutki uroginekologicznej dokumentację lekarską. Pomoże ona jeszcze lepiej poznać problem, z którym boryka się pacjent, pacjentka. Dobrze jest także spisać na kartce wszystkie nurtujące pytania oraz wziąć ją ze sobą do gabinetu. Pod wpływem stresu, emocji można zapomnieć o nurtujących sprawach.


Jak ubrać się na wizytę u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Do gabinetu fizjoterapeutki uroginekologicznej najlepiej ubrać się w sportowy strój. Dobrze sprawdzają się legginsy i obcisły top. Wynika to z faktu, że najlepiej jest w nich ocenić postawę pacjentki, pacjenta. W niektórych przypadkach konieczne może być rozebranie się i pozostanie jedynie w bieliźnie.


Kiedy udać się do fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Do fizjoterapeutki uroginekologicznej bardzo często udają się kobiety w ciąży oraz po porodzie. Wizyty pozwalają na zadbanie o mięśnie brzucha, dna miednicy oraz kręgosłup, które są szczególnie obciążone w tym czasie. Szczególnym wskazaniem jest rozejście spojenia łonowego oraz cięcie cesarskie. Zaleceniem do wizyty w gabinecie specjalistki są także m.in.:

  • blizny po operacjach w obrębie macicy,
  • bolesne miesiączki,
  • ból w czasie współżycia,
  • nietrzymanie moczu, gazów, stolca,
  • nieodpowiednie napięcie mięśni dna miednicy,
  • obniżenie narządów rodnych,
  • utrata napięcia i elastyczności pochwy.

Należy jednak podkreślić, że nie jest zamknięty katalog kłopotów, z którymi pomoże fizjoterapeutka uroginekologiczna. Warto udać się na wizytę z każdym niepokojącym problemem, by uzyskać pomoc lub skierowanie do odpowiedniego lekarza.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania