Te rzeczy warto wiedzieć o pieluchach

Pieluchy dla dzieci - zdjęcie partnera

Wybór odpowiednich pieluszek dla naszego dziecka może nie być łatwy. Warto przetestować produkty od różnych producentów, by dokonać możliwie najlepszego wyboru. Czym kierować się podczas zakupy? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie rodzaje pieluch są dostępne na rynku?

Co do zasady istnieją dwa podstawowe rodzaje pieluch: jednorazowe i wielorazowe, coraz częściej jednak wymienia się również te biodegradowalne jako kolejny z ich rodzajów.  Jednorazowe pieluchy są najpopularniejsze i najwygodniejsze w użyciu, ale generują dużą ilość odpadów.  Ich wielorazowe odpowiedniki są bardziej ekologiczne, ale wymagają prania. Biodegradowalne pieluchy to alternatywa dla jednorazowych pieluch, ale są droższe. Wybierając najlepszy dla nas rodzaj pieluszek warto wziąć pod uwagę nasz tryb życia i możliwości finansowe. Jeśli np. zajmujemy się dzieckiem w domu bez dodatkowej pracy zawodowej i mamy suszarkę bębnową, używanie wielorazowych pieluszek może być dla nas dobrym rozwiązaniem. Jednak nie każdy dysponuje taką ilością czasu lub też ochotą, by prać pieluchy. Niemowlęta i małe dzieci potrzebują częstej zmiany pieluch, aby uniknąć otarć skóry i zapobiec infekcjom. Zwykle należy zmieniać pieluchy co 2–3 godziny lub wtedy, gdy dziecko zrobi kupkę. W ciągu dnia jesteśmy więc w stanie zużyć nawet do kilkunastu pieluszek, zwłaszcza jeśli mamy w domu noworodka.

Klucz do sukcesu – wybór rozmiaru

Istnieją różne rozmiary pieluch dostosowane do wieku i wagi dziecka. Należy wybrać odpowiedni rozmiar, aby pielucha dobrze przylegała do ciała dziecka i nie powodowała otarć. Należy też zwrócić szczególną uwagę, by zbytnio nie uciskała delikatnego brzuszka, ale też nie była zbyt luźna, co może skutkować przeciekaniem pieluszki. Każdy z producentów pieluch jednorazowych posługuje się swoimi przedziałami wagowymi, w zależności od rozmiarów, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem. Dziecko ważące 3–5 kg będzie nosić pieluchy jednorazowe rozmiar 1. Jednak przed zrobieniem zapasu odpowiedniego rozmiaru, warto go wcześniej przetestować. Pamiętajmy również o tym, że dziecko bardzo szybko rośnie, będziemy więc musieli dostosowywać rozmiary pieluszek do skoków wzrostowych naszej pociechy.

Przechowywanie

Jeśli używamy jednorazowych pieluch, ważne jest, aby przechowywać je w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego. Nie należy ich trzymać w wilgotnych miejscach, ponieważ może to wpłynąć na ich jakość i skuteczność. Ciekawym rozwiązaniem, które może sprawdzić się podczas wakacji, ale i wypraw na basen, są pieluchy kąpielowe, które zatrzymują zawartość pieluszki na swoim miejscu, ale pozwalają przy tym na swobodną zabawę w wodzie. Poza nawilżanymi chusteczkami do pielęgnacji przydać nam się mogą również jednorazowe woreczki zapachowe na zużyte pieluszki, które skutecznie zatrzymują nieprzyjemne zapachy.

Znajomość najważniejszych informacji na temat pieluch może nam pomóc w wyborze ich najlepszego rodzaju dla dziecka, a także zapewnić wygodę, higienę i dobrą kondycję skóry naszej pociechy.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania