Wczesne objawy menopauzy to ochrona dla serca?

EVA_NATURA_KOMFORT_MLODEJ_1900650.jpg

Jak wynika z najświeższych badań, kobiety, które zaczynają odczuwać uderzenia gorąca czy tez mają mocne poty we wczesnej menopauzie, wydają być się w mniejszym stopniu narażone na choroby serca, udary a tym samym śmierć.

Jednak występowanie objawy w późniejszych fazach menopauzy, może być związane z wyższym ryzykiem wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych – tak twierdzą naukowcy. Dokonali oni analizy ponad 60 tys., kobiet, które były obserwowane przez średnio 10 lat. Stwierdzone zostało iż kobiety które doświadczały uderzeń gorąca, nocnych potów w początkowej fazie menopauzy, były o 7% mniej narażone na udar, o 11 % mniej narażone na choroby serca i zgon porównując do wyników otrzymanych od kobiet w u których objawy te występowały w późnej fazie menopauzy. Uderzenia gorąca i nocne poty w późnych fazach przekwitania wiązały się z 32 % wzrostem ryzyka zawału serca i 29% wyższym wskaźnikiem ryzyka zgonu pacjentki. Nie zostały odnotowane żadne zmiany ryzyka u kobiet które doświadczyły uderzeń gorąca i nocnego pocenia się na początku menopauzy , u których objawy te występowały też i później.

Wyniki przeprowadzonych badań zostały opisane w internetowym wydaniu Czasopisma Menopause. Badania upewniają naukowców iż klasyczne objawy wczesnego przekwitania jakie są doświadczane przez większość kobiet wieku średniego, nie są wskaźnikiem zwiększonego ryzyka zawału serca Czu udaru w przyszłości lecz czegoś zupełnie innego. Naukowcy jednak nadal są zdania o konieczności przeprowadzenia dalszych badań w tym kierunku.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania