Zawal serca przez mikroudary w mózgu.

heart.jpg

O tym iż mikroudary mózgu są przyczyna znacznego zwiększenia ryzyka pojawienia się dużego niedokrwienia mózgu wiadomo od dawna. Jak się jednak dodatkowo okazuje nie jest to jedyny problem który może mieć podstawy w mikroudarach. Naukowcy znaleźli związek miedzy tego typu mikroudarami a potencjalnym wystąpieniem zawału serca.

Mikroudary i przejściowe niedokrwienia mózgu sa w ścisłej korelacji ze sprawnością naszego układu krwionośnego dlatego tez ten związek powinien właściwie nie dziwić. Analiza danych które dotyczyły osób ze stwierdzonymi epizodami chwilowego niedokrwienia mózgu wykazała iż w dużej części osoby które miały zdiagnozowane to schorzenie miały również stwierdzone problemy natury kardiologicznej. 60 % z nich miało nadciśnienia a 74% było leczonych antykoagulantami. Jednym z 3 głównych czynników które wpływały na wzrost tego ryzykownego związku było palenie papierosów. Ponad połowa osób z chwilowymi niedokrwieniami mózgu to właśnie osoby uzależnione od nikotyny.

Dane pokazują iż osoby ze znanymi kardiologicznymi problemami, u których często pojawiały się chwilowe niedokrwienia były aż dwukrotnie bardziej narażone na pojawienie się u nich zawału serca niż osoby z reszty populacji. Niestety często objawy tych mikroudarów są ignorowane przez pacjenta jak i rzez lekarza gdyż nienależną do zbyt uciążliwych. Są to drętwienia lub osłabienia mięśni twarzy, kończyn górnych i dolnych, podwójne widzenie lub inne zaburzenia wzroku, przejściowe problemy z koordynacją ruchową czy te małe zaburzenia mowy. Zaburzenia ta pojawiają się nagle i w ciągu 1-2 h przechodzą jak gdyby nigdy nic bez neurologicznych uszkodzeń.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania