Witamina K

Witamina K - zdjęcie partnera

Ludzki organizm jest potężną maszyną, której prawidłowe funkcjonowanie wspierają witaminy i minerały. Poza popularnymi witaminami, takimi jak wit. A, C, E są jeszcze te mniej znane, ale równie ważne, jak niedoceniana witamina K. Główną rolą witaminy K jest wspomaganie procesu krzepnięcia krwi.

Historia witaminy K

Jest to stosunkowo młoda witamina, która ciągle jest w trakcie badań i odkrywania jej nowych właściwości. Została odkryta przez przypadek przez dentystę, który zauważył zbieżność w rozszerzeniu diety o pewne składniki, a zmniejszeniem próchnicy. Naukowcy byli na tyle zaskoczeni, że kontynuowali badania i po latach udało się odkryć witaminę K, rozróżnić witaminę K1 i K2 oraz dostrzeżono ogrom ich zalet dla organizmu, rzetelnym źródłem informacji jest np. https://poznajsienatluszczach.pl/2018/07/02/witamina-k-rola-diecie. Można tutaj również znaleźć listę produktów spożywczych, w których znajduje się ta witamina.

Zalety witaminy K

Pośród zalet wiedzie prym przede wszystkim wpływ na krzepliwość krwi. Ma to bezpośredni wpływ proces gojenia się ran oraz brak krwotoków z nosa Okazało się również, że witamina K posiada swoje zastosowanie w profilaktyce prostaty i rak prostaty – badania na próbie 11 tys. Mężczyzn wykazały, że codzienne spożywanie witaminy K2 obniża ryzyko zachorowania na raka prostaty o 35%.

Nie bez znaczenia jest również dla serca – badania na reprezentatywnej grupie wykazują się, że przyjmowanie witaminy K2 wpływa na redukcję o 52% zwapnienia tętnic, o 41% maleje prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca, a aż o 57% spadło ryzyko śmierci z powodu chorób serca. To imponujące wyniki.

Pomoc w transporcie wapnia

Jedną z podstawowych funkcji witaminy K2 jest wspomaganie procesu transportowania wapnia zawartego we krwi do kości i zębów jednocześnie zmniejszając ryzyko, że wapń dostanie się w miejsca niepożądane, np. naczynia krwionośne, powodując ich zwapnienie i zatory. W skrócie – witamina K2 zwiększa przyswajalność wapnia w organizmie tym samym zmniejszając ryzyko osteoporozy.

Podsumowując – witamina K jest dedykowana głównie dojrzałym mężczyznom oraz kobietom w wieku menopauzalnym. Ochrania serce oraz zmniejsza ryzyko zachorowań na serce.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania