Zdrowa dieta - zdrowe oczy

Oczy - zdjęcie partnera

Aby dbać o podrażnione, zaczerwienione oczy nie wystarczy pielęgnować ich od zewnątrz preparatami, należy również działać od środka, czyli zapewnić odpowiednią dietę oraz dostarczać witaminy, które pozytywnie wpływają na nasze oczy i skutecznie pomagają przy wystąpieniu dolegliwości oczu. 

Wiele czynników ma wpływ na gorszą kondycję naszego oka np. praca przy laptopie czy komputerze, klimatyzowanie pomieszczenia, suche powietrze, promienie słoneczne, kurz, spaliny, a zwłaszcza smog. Niestety na niektóre z nich nie mamy wpływu. Żeby zapobiec wszelkim uszkodzeniom, schorzeniom siatkówki oka, często sięgamy po krople do oczu, jednak jest to metoda profilaktyczna, która pomaga na pewien czas. Potrzebujemy stałej ochrony jaką jest odpowiednia dieta, dzięki której polepszy się stan nie tylko wzroku, a także organizmu w całości. 

Jakich witaminy potrzebują nasze oczy?

Z pewnością dużej dawki witaminy A, którą znajdziemy w owocach, jak i w warzywach. Witamina A wpływa na nasz wzrok, wyostrzając widzenie w ciągu dnia, a także po zmroku. Kolejną istotną witaminą, jest witamina C, która zapewnia trwałość naczyń krwionośnych oka. Trzecią, jakże również ważną jest witamina E, która odpowiada za szczelność błon komórkowych. Brak tych witamin (lub zbyt mała ich ilość) w naszym organizmie może doprowadzić do stałych uszkodzeń oczu.

Jakich suplementów diety używać na wzrok?

Możemy również sięgnąć po suplementy, które przeznaczone są dla naszych oczu, oczywiście poza kroplami do oczu. Jednym z nich jest Nutrof Total. Nutrof Total to suplement, który jest głównie dedykowany naszemu wzrokowi. Posiada witaminy i składniki mineralne o działaniu antyoksydacyjnym, niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3, luteinę i zeaksantynę, wyciąg z winogron, który zawiera 5 % resweratrolu oraz witaminę D3, a także niezbędną witaminę C i E, cynk, miedź, selen.

Luteina jest naturalnym, żółtym barwnikiem, który występuje w roślinach zielonych, jak kapusta, brukselka, czy szpinak. Luteina chroni nasze oczy i zalecana jest dla osób, które spędzają dużo czasu przy komputerze. Gromadzi się ona w plamce żółtej oka, czyli w tej strukturze oka, która odpowiada za ostrość obrazu oraz widzenie barw. 

Zeaksantyna jak i luteina występuje w produktach roślinnych oraz w siatkówce oka i również głównie można ją znaleźć w plamce żółtej oka. Zeaksantyna ma dokładnie takie same właściwości, jak i działanie, jak luteina, dlatego oba te składniki występują razem i tworzą najlepszy, nieodłączny duet. Dzięki nim nasz wzrok funkcjonuje o wiele lepiej. Możemy je znaleźć właśnie w Nutrof Total lub w roślinach zielonych. 

Dbanie o wzrok jest bardzo ważne zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie i dostarczać witaminy C,E,D3, A.

Artykuł zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania