Gabinet Ginekologiczny Foniok-Lipska Anna - opinie - Bielsko-Biała, Ginekolog

Gabinet Ginekologiczny Foniok-Lipska Anna
cytologia Bielsko-Biała

Telefon kontaktowy: 

033 822 81 24

Dane adresowe: 

ul. Miarki  11A / 5
43-300 Bielsko-Biała

Uprawnienia tego lekarza możesz sprawdzić w Centralnym Rejestrze Lekarzy
Gabinet utworzony: 2009-07-24 08:57, Aktualizacja: 2009-07-24 08:57

Ranking lekarzy

Wiecej podobnych lekarzy: Ginekolog Bielsko-Biała
Jeśli chcesz aby, z opisu tego gabinetu, zniknęła sekcja podobne gabinety, to Wyróżnij gabinet

Opinie o Gabinet Ginekologiczny Foniok-Lipska Anna

Zniknęła Twoja opinia? Jeśli się zarejestrujesz, to dowiesz się dlaczego tak się stało...

Dziewczyny nie przesadzajcie

Dziewczyny nie przesadzajcie z tak surową oceną.Mam 50 lat i poznalam wielu lekarzy.Niejest tak zle jak to opisujecie.To bardzo przyzwoita kobieta.Też mam problemy. Wszystkie w sposób kompetentny ze mną omówiła. Córka też jest jej pacjętką i to ona mi ją poleciła.Uwierzcie są gorsi lekarze.

Pani "Doktor" ma bardzo

Pani "Doktor" ma bardzo wysokie mniemanie o sobie.Wydaje sie jej,ze jest nieomylna..bez zglebiania sie w problem kobiety..traktuje kazdego "po lebkach".."Wscieka" sie i jest niemila,jezeli prosi sie ja o inne rozwiazanie problemu,niz tylko "od reki" operacja,usuwanie(najlepiej od razu wszystkich narzadow kobiety,bo tak "na wszelki wypadek").Mialam krwawienie 16 dniowe.W moim wieku(50lat),to moze miec zwiazek ze zmianami hormonalnymi.Ok.10 dnia prosilam o rade w moim problemie,bez inwazji typu zabieg,czy operacja..nawet nie probowala pomoc,czy zrozumiec,tylko od razu czyszczenie macicy,usuwanie wszystkiego,co trzeba i nie trzeba..A jak wiadomo,takie zabiegi,czy operacje wiaza sie z duzym ryzykiem,czesto usuwane sa inne narzady kobiece,np macica,czy jajniki,bo np. podczas operacji lekarz stwierdza,ze jest stan zapalny,czy tp. i trzeba bylo wszystko usunac,a na pocieszenie mowi potem,ze w "tym" wieku juz nam sa te narzady nie potrzebne.O zgrozo!To tak jak w zacofanych krajach usuwanie narzadow plciowych dziewczynek,ze niby to normalne i dla zdrowia...Koszmar!
Ale u "doctor" Lipskiej to bierze sie raczej z nieuctwa i ignorancji..Pomogl mi inny lekarz,ktory zaordynowal leki, a nie od razu operacje...Dodatkowo stosowalam kuracje ziolowa..Pomoglo.Ok.16 dnia krwawienie ustapilo...A miesniaki,jezeli sie ma na macicy,tez nie trzeba zawsze natychmiast usuwac,czesto wchlaniaja sie same(zanikaja)..
P.s. A te pozytywne opinie tutaj,to chyba pisze sobie pani "doktor" sama o sobie..

Ta Pani nie powinna

Ta Pani nie powinna wykonywać zawodu ginekologa. Odradzam ją ponieważ ta pani nie umie mówić . Jedyne co umie to pobierać wymaz a po latach ignorancji posłać cię na ,,skazanie,, bo nie zrobiła nic co mogło by temu zapobiec. Tak powinna wygladać wizyta :
Podstawowe okresowe badanie profilaktyczne składa się z kilku części. Ocena ogólnego stanu zdrowia i czynników ryzyka wystąpienia chorób, np. czy kobieta w przeszłości nie chorowała na ciężką chorobę, czy przyjmowała leki hormonalne, z jakiego powodu i jak długo, czy aktualnie nie leczy się z powodu innej choroby ostrej lub przewlekłej, czy nie ma nadwagi, czy ma nałogi, czy w rodzinie występowały choroby nowotworowe, jeśli tak to dokładnie jakie i u kogo, czy miesiączkuje, czy regularnie, czy obficie, czy boleśnie, kiedy była ostatnia miesiączka (pierwszy dzień krwawienia). Po dokładnym zebraniu takich wywiadów następuje badanie lekarskie. W nim zawiera się pomiar ciśnienia tętniczego oraz badanie piersi i regionalnych węzłów chłonnych. Dopiero po nim pacjentka badana jest ginekologicznie. Badanie to, wykonywane na fotelu ginekologicznym, składa się z dwóch etapów: badania we wzierniku, podczas którego lekarz ocenia anatomię sromu i krocza, przedsionka pochwy, ścian pochwy i widoczną tak zwaną część pochwową szyjki macicy i podczas którego można pobrać szczoteczkami wymaz do badania cytologicznego tradycyjnego bądź LBC i ewentualnie materiał do innych badań, oraz badania tzw. dwuręcznego zestawionego, podczas którego ginekolog określa stan narządu rodnego wewnętrznego tj. części nadpochwowej szyjki macicy, trzonu macicy i obustronnie przydatków (jajników i jajowodów), ich wielkość, konsystencję, ruchomość, położenie względem innych narządów miednicy mniejszej, ewentualnie bolesność.

Oczywiście bywają odstępstwa od takiego scenariusza np. dziewice mogą nie być badane we wzierniku i ginekologicznie, za to czasem lekarz może w pewnych sytuacjach zaproponować badanie „per rectum” tzn. przez odbytnicę (oczywiście bardzo delikatnie, a palec w rękawiczce posmarowany jest substancją dającą poślizg, np. żelem do USG).

Mówiąc o odstępstwach należy wspomnieć o specjalnym przygotowaniu do badania cytologicznego kobiet w wieku pomenopauzalnym, a nawet okołomenopauzalnym. Nosi ono nazwę próby Meigs’a i polega na dziesięciodniowym przyjmowaniu na noc dopochwowo globulek z hormonem (estrogenem), co powoduje ustąpienie z nabłonka pochwy zmian zanikowych, spowodowanych niskim poziomem estrogenów i podwyższa czułość badania cytologicznego do standardowego poziomu. Badanie cytologiczne winno być pobierane po jednodniowej przerwie od zakończenia przyjmowania na noc globulek, a więc dwunastego dnia.

Po zbadaniu pacjentki następuje część ostatnia wizyty, a więc ustalenie dalszego postępowania i zalecenia, np. wykonanie mammografii czy USG piersi (sutków – termin medyczny), USG narządu rodnego, badań krwi, densytometrii (badanie gęstości kości) w ramach profilaktyki osteoporozy, szczepienie przeciwko zakażeniu wywołującym raka szyjki macicy i wiele innych chorób wirusom HPV (brodawczaka ludzkiego), ustalenie metody antykoncepcji, instruktaż comiesięcznego samobadania piersi, obserwacja krwawień miesięcznych z zastosowaniem kalendarza menstruacyjnego oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Pani Lipska powinna to przeczytać i poddać sie dymisji.

Profesjonalnie :-) Po co ci

Profesjonalnie :-)
Po co ci ginekolog ,sama się badaj, zrobisz to najlepiej.

bardzo dobry specjalista z

bardzo dobry specjalista z Pani DOKTOR moge polecic z czystym sumieniem a dodam ze jest moim lekarzem od 10lat

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania