Marek Markiewicz - opinie - Gdańsk, Chirurg szczękowy, Stomatolog

Gabinet Perfect Smile

Telefon kontaktowy: 

660559549

Dane adresowe: 

Noskowskiego 11

Uprawnienia tego lekarza możesz sprawdzić w Centralnym Rejestrze Lekarzy
Gabinet utworzony: 2010-02-19 09:56, Aktualizacja: 2010-03-22 12:19

Ranking lekarzy

Jeśli chcesz aby, z opisu tego gabinetu, zniknęła sekcja podobne gabinety, to Wyróżnij gabinet

Opinie o Marek Markiewicz

Zniknęła Twoja opinia? Jeśli się zarejestrujesz, to dowiesz się dlaczego tak się stało...

Do kliniki zwróciłam się

Do kliniki zwróciłam się ponieważ chciałam kompletnie poprawić estetykę moich zębów.
Przedstawiony przez Pana doktora Markiewicza plan mojej terapii, od leczenia do protetyki, wydawał się być profesionalnie przemyślany i prowadzący do osiągnięcia głównego celu jakim była radykalna poprawa estetyki wszystkich zębów.

Pierwszy etap, czyli leczenie i wzmocnienie (Fiberglass), odbył się zgodnie z planem.
Drugi etap którym była protetyka przebiegł jednak całkowicie inaczej niż wcześniej mi przedstawiono.
Okazało się bowiem, że tylko na etapie planowania było dużo rzeczy możliwych i przewidzianych do wykonania, natomiast podczas realizacji doktor nie akceptował jakichkolwiek uwag z mojej strony związanych z wygądem i formą robionych zębów i reagował wręcz agresywnie.

Po wykonaniu pierwszej części pracy (górne zęby) miała być dokonana przymiarka oraz ewentualne poprawki i dopiero kiedy przedstawiona mi praca będzie przeze mnie zaakceptowana, miała zostać wklejona na stałe.

Jak wyglądało to w praktyce: po zdjęciu prowizoriów, pod znieczuleniem a zarazem nienaturalnym wyglądzie ust, w półleżącej pozycji, przy sztucznym świetle lampy i zagryzionych zębach (poniewż inaczej wszystko się zsuwało) miałam w małym lusterku przez chwilę spojrzeć na pracę i na tej podstawie ocenić czy warta 23.000zł protetyka ma być nieodwołalnie wklejona.

W tym momencie oznajmiłam doktorowi, że zęby wydają mi się jakieś grube ale on od razu odrzucił ten argument twierdząc, że wszystko jest w porządku i pięknie wygląda.
Również moją krytykę, że zęby od strony podniebienia są bez powodu całkowicie nierówne (lewa jedynka była wypukła jakbym miała od tyłu pół ziarnka grochu, prawa była całkowicie wklęsła, dwójka miała znowu dużą wypukłość) doktor radykalnie odrzucił i argancko odpowiedział, że tak musi być i on wie co robi. Kolorystyki przy tym świetle nie można było wcale ocenić.

Ostatecznie efekt był dla mnie nie do zaakceptowania, zęby wyglądały sztucznie grubo, szaro, wogóle nie została uwzględniona linia ust przez co wydawały się być krzywe.
Dobranie koloru fatalne. Tylne mosty z całkowicie białego cyrkonu, przednie natomiast wręcz szarawe.
Zwróciłam się 2-dni później na konsultację do innego gabinetu. Nie mogli uwierzyć że robił to szef kliniki która specjalizuje się w stomatologi estetycznej. Wszyscy byli zdania, że niestety protetyka jest tak źle wykonana. Że nie da się tu nic poprawić, pozostaje tylko wszystko zeszlifować i zrobić na nowo.
We wtorek założona przez Pana praca protetyczna w piątek leżała w koszu na śmieci.
W drodze kompromisu, by jak najmniej niczczyć zęby, pozostawione zostały tylne mosty pomimo ich nienaturalnej bieli.

Nagle okazało się że prace protetyczne można przeprowadzić tak jak Pan na etapie planownia mi to przedstawił.
Po wykonaniu każdego etapu zęby były przyklejane prowizoryczną pastą, dzięki której dobrze się trzymały, tak że mogłam wstać, podejść do okna, zobaczyć jak wyglądają w świetle dziennym czy przy uśmiechu. Moje uwagi były akceptowane a praca zabierana do laboratorium do poprawy. Przy przymiarkach obecny był technik dentystyczny, który robił notatki o ewentualnych poprawkach, wręcz sam proponowł pewne zmiany.

W rezultacie w ciągu 2-tygodni miałam zrobioną całą protetykę (górę + dół), zęby są delikatne i wyglądają naturalnie, minimalne zmiany w długości spowodowały, że przebiegają prosto do mojej lini ust. Od tylnej strony czuję językiem, że cały łuk przebiega gładko i bez żadnych wypukłości, które Pana zdaniem byly nieuniknione ze względu na mój zgryz.

Chciałabym tylko na marginesie wspomnieć, że nie bylam wyjątkowo traktowana, personel twierdził wręcz, że w normalnym trybie pacjenci mają o wiele więcej przymiarek i że nawet mniejsze prace wracają często do laboratorium a co dopiero taka duża jak moja.

Reasumując - współpracę odczułam nistety w następujący sposób:
- obiecać jak najwięcej i przekonywać pokazując jakąś inną piękną prace,
- szybko i bez żadnych poprawek wkleić na stałe wykonaną protetykę,
- nie akceptować uwag pacjenów ponieważ w konskwencji zmniejsza się zysk,
- priorytetem jest profit niezależnie od zadowolenia pacjentów.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie zawsze można wszystko zrobić tak jak pacjent sobie tego życzy, jednak biorąc pod uwagę koszt i wieloletni czas noszenia takiej protetyki oczekuję
od kliniki która specjalizuje się w stomatologii estetycznej, że wszystkie kroki przeprowadzone bądą z odpowiednią profesinalnością czego w pańskiej klinice niestety w najważniejszym momencie zabrakło.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania