Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Choroba lokomocyjna (kinetoza)

Choroba lokomocyjna (kinetoza) - Objawy choroby:

Szukaj chorób wg objawów: Objawy choroby

Choroba lokomocyjna (kinetoza) - Opis choroby:
motion ,by digidreamgrafix/www.freedigitalphotos.net

Choroba lokomocyjna (kinetoza) jest ogólnym terminem określającym zespół nieprzyjemnych objawów, takich jak zawroty głowy, nudności i wymioty, które mogą wystąpić, gdy jesteś w podróży.

Choroba lokomocyjna jest również znana jako:
• choroba morska
• choroba powietrzna (lotnicza)
• choroba samochodowa
• choroba ruchu

W większości przypadków, objawy choroby lokomocyjnej odnawiają się w zależności od tego jak ciało dostosowuje się do warunków powodujących problemy.

Na przykład, jeśli masz chorobę lokomocyjną na statku wycieczkowym, objawy mogą ustąpić po kilku dniach. Jednak niektórzy ludzie nie dostosują się i objawy będą im towarzyszyć do momentu opuszczenia środowiska, które jest ich przyczyną.

Objawy choroby lokomocyjnej zwykle zaczynają się mdłościami (nudnościami), uczuciem dyskomfortu w górnej części brzucha i zwiększeniem złego samopoczucia.

Następnie występuje drugi zestaw, cięższych objawów, w tym:
• bladość skóry
• zimny pot
• zawroty głowy
• zwiększenie wydzielania śliny
• wymioty

U niektórych ludzi mogą wystąpić także dodatkowe objawy:
- szybki, płytki oddech
- bóle głowy
- senność
- skrajne zmęczenie

Kiedy szukać porady lekarskiej?
Jeśli objawy twojej zdiagnozowanej choroby lokomocyjnej występują dalej kiedy przestaniesz podróżować. Gdy tak się dzieje, zobacz się ze swoim lekarzem rodzinnym, aby wyeliminować inne możliwe przyczyny twoich symptomów, takich jak wirusowa infekcja ucha wewnętrznego. Znanego jako błędnik.

Co powoduje chorobę?
Choroba lokomocyjna zachodzi, gdy istnieje konflikt między tym, co widzą oczy i tym, co odnotowuje błędnik, nasz narząd równowagi. Twój mózg otrzymuje zbieraninę kontrastujących informacji, które uważa się, że przenoszą się na objawy choroby lokomocyjnej.

Może ona wystąpić, gdy jesteś w podróży drogą lądową, powietrzną, kolejową lub drogą morską. Rzadsze przyczyny choroby lokomocyjnej to oglądanie gry komputerowej lub filmu.

Leczenie choroby lokomocyjnej
Łagodne objawy choroby lokomocyjnej zazwyczaj można poprawić przez techniki samodzielniej opieki, takie jak patrzenie na horyzont - stabilny punkt w krajobrazie, rozpraszanie się muzyką (słuchanie muzyki).

Poważniejsze objawy choroby lokomocyjnej mogą być leczone lekami. Hyoscine to lek, który jest powszechnie stosowany w leczeniu choroby lokomocyjnej i ma dobre wyniki.

Niektórym osobom również mogą pomóc terapie uzupełniające, takie jak przyjmowanie suplementów imbiru lub noszenie opaski uciskającej.

Jak często występuje choroba lokomocyjna?
Uważa się, że każdy może potencjalnie dostać choroby lokomocyjnej, ale niektórzy są bardziej podatni.

Na przykład, można byłoby się spodziewać choroby lokomocyjnej prawie u wszystkich na statku, na wzburzonym morzu. Jednak około 3 osoby na 10 mogą mieć objawy choroby lokomocyjnej regularnie na trasach lądowych, morskich i lotniczych.

Kobiety są bardziej narażone na chorobę lokomocyjną niż mężczyźni, szczególnie jeśli są w ciąży lub mają okres. Osoby cierpiące na migreny mogą być bardziej narażone na chorobę lokomocyjną, a także są bardziej narażone na migreny w tym samym czasie, w chorobie lokomocyjnej.

Choroba lokomocyjna jest bardziej powszechne u dzieci od 3 do 12 roku życia. Po tym wieku, większość nastolatków wyrasta z choroby lokomocyjnej.

Źródło: http://www.nhs.uk

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania