Studencki system Phobos umożliwi zmierzenie się ze swoją fobią

strach przed pająkami, www.pexels.com

Czy masz fobie lub cierpisz z powodu lęków? System Phobos, który został opracowany na Politechnice Białostockiej pozwoli w leczeniu wielu lęków i fobii (np. lęku przed pająkami, przestrzenią, lataniem samolotami). Pod dobrą opieką terapeuty, okulary 3D stworzone przez studentów pozwolą oswoić się z fobiami.

Naukowcy wykorzystali wirtualną rzeczywistość.

Nowatorski system Phobos przygotowali studenci z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. System ma wspierać pracę terapeutów w leczeniu fobii. Projekt został przygotowany na międzynarodowy technologiczny konkurs studentów Imagine Cup 2014.

Elementem składowym systemu jest hełm, który pozwala wyświetlać trójwymiarową rzeczywistość oraz odpowiedni system graficzny, który pozwala wygenerować dowolne „środowisko lękowe”. Wirtualny świat może przedstawiać wnętrze samolotu, ciasną windę, jak również dach wysokiego budynku.

W rozmowie z PAP mgr inż. Maciej Kopczyński z Politechniki Białostockiej twierdzi, że wyświetlane środowisko będzie uzależnione od wymagań psychoterapeuty i dopasowane do potrzeb danego pacjenta. Rozmówca PAP twierdzi także, że twórcy są w stanie stworzyć każdy wyimaginowany świat.

Studenci Politechniki Białostockiej na razie opracowali prototyp urządzenia oraz wierzą, że ich pomysł będzie dostępny dla użytkowników najpóźniej w czwartym kwartale 2015 roku.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania