Czym jest kalkulator ubezpieczenia zdrowotnego i jak z niego korzystać

Lekarz - zdjęcie partnera

Kalkulator ubezpieczenia zdrowotnego to bardzo przydatne narzędzie, które ułatwia wybór najkorzystniejszej polisy. Klient korzystający z porównywarki może szybko zapoznać się z ofertami firm ubezpieczeniowych i znaleźć najlepszy dla siebie pakiet. W jaki sposób działa kalkulator ubezpieczenia zdrowotnego i jak go używać?

Jak działa kalkulator ubezpieczenia zdrowotnego?

Kalkulator ubezpieczenia zdrowotnego umożliwia porównanie ofert poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu klienci mogą wybrać pakiet medyczny, który spełnia ich wymagania zarówno pod względem ceny, jak i zakresu wsparcia w razie problemów zdrowotnych lub możliwości dodania do ubezpieczenia zdrowotnego małżonka.

Wiele popularnych ubezpieczycieli oferuje dodatkowe polisy zdrowotne. Należą do nich między innymi PZU, UNIQA czy Inter Risk. Kalkulator zestawia ze sobą oferty poszczególnych firm i na podstawie danych wprowadzonych przez klienta pozwala wyłonić najlepszą z nich.

Zdecydowanie warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Przede wszystkim jego posiadanie w znacznej większości przypadków umożliwia szybsze skorzystanie z opieki zdrowotnej niż w przypadku świadczeń w ramach NFZ. Co więcej, często stanowi najtańszą formę dostępu do wielu usług medycznych.

Porównywarka ubezpieczeń – jak z niej korzystać?

Porównywarka ubezpieczeń umożliwia nie tylko zestawienie ze sobą ofert poszczególnych firm, ale i wykupienie polisy przez internet. Najpierw jej użytkownik proszony jest o wprowadzenie niezbędnych danych. Najczęściej są to imię i nazwisko, kod pocztowy, płeć oraz data urodzenia. Opcjonalnie klient może wprowadzić numer telefonu bądź adres e-mail, który posłuży do późniejszego kontaktu z konsultantem.

Na podstawie powyższych danych kalkulator ubezpieczenia generuje dostępne pakiety medyczne. Następnie dzięki czytelnemu zestawieniu ofert firm ubezpieczeniowych, użytkownik wyłania interesujący go pakiet. Ważne, aby wybrana polisa uwzględniała dostęp do świadczeń, które mogą okazać się niezbędne w przyszłości (na przykład, gdy klient boryka się z konkretnymi, nawracającymi schorzeniami).

Wiele ofert firm ubezpieczeniowych gwarantuje swoim klientom między innymi wizyty lekarskie w domu czy regularne przeglądy stomatologiczne. Po zapoznaniu się z ofertami użytkownik wybiera polisę i uzupełnia wszelkie pozostałe niezbędne dane. Finalnie przechodzi się do płatności online na stronie pośrednika bądź bezpośrednio u ubezpieczyciela.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania