Psycholog online – z jakimi problemami pomoże?

Psycholog online - zdjęcie partnera

Wraz z rosnącym tempem życia, mnogością bodźców odbieranych każdego dnia przez system nerwowy i wygórowanymi oczekiwaniami społeczeństwa kreowanymi przez media społecznościowe, rośnie liczba kobiet i mężczyzn zmagających się z problemami sfery emocjonalnej. Jednocześnie brak czasu i negatywne skojarzenia z psychoterapią sprawiają, że wiele potrzebujących osób nie sięga po pomoc, której potrzebuje. Bezcennym wsparciem staje się wówczas psycholog online. Możesz skorzystać z jego pomocy przy wielu problemach sfery emocjonalnej i to bez obaw, że ktoś ze znajomych czy rodziny niekorzystnie oceni to, że walczysz o swoje szczęście nie w pojedynkę.

Psycholog online – jak wygląda terapia?

Formy terapeutyczne, tak jak cała rzeczywistość, ewoluują. W ten sposób dostosowują się do potrzeb osób zmagających się z zaburzeniami sfery emocjonalnej, by jak najpełniej im pomoc. Psycholog online to jedna z takich nowoczesnych form terapii. Stwarza aż trzy możliwe formy wsparcia, które możesz dopasować do swoich potrzeb, aby wypracowane zmiany były trwałe i pozwoliły ci na nowo czuć się dobrze ze sobą i własnymi emocjami.

Psychoterapia online – kiedy sesje przez internet to dobry pomysł?

Coraz więcej kobiet i mężczyzn ma trudność w stawianiu czoła wyzwaniom codzienności. Skutkiem tego są różne postaci zachwiań równowagi emocjonalnej. Jak wynika z badań EZOP I przeprowadzonych w latach 2009–2012 przynajmniej raz w życiu zaburzeń natury psychicznej doświadczyło 23% populacji. Kolejne lata przyniosły jeszcze mniej optymistyczne wnioski. Wedle danych zebranych w ramach badań EZOP II z lat 2017–2021 do tego typu doświadczeń przyznawało się już 26,46% populacji.

Wsparcie rodziny i bliskich nie zawsze jest wystarczające. Niekiedy wręcz to postawy rodziny i znajomych nasilają problem. Dlatego właśnie warto sięgnąć po pomoc terapeuty, który pomoże zrozumieć emocje i się z nimi uporać.

Jeszcze do niedawna wyłączną możliwą formą terapii były sesje prowadzone w gabinecie. To sprawiało, że z pomocy rzadko kiedy korzystały osoby o ograniczonej mobilności (np. z niepełnosprawnością fizyczną), opiekujący się małymi dziećmi lub osobami starszymi, a także mieszkańcy małych miejscowości czy pracujący od rana do późnego wieczora. Ponadto z terapii w gabinecie rezygnowały osoby, które obawiały się, że wychodząc po sesji z budynku, spotkają kogoś znajomego, Strach przed koniecznością tłumaczenia się skutecznie zniechęca do skorzystania z pomocy i potęguje problem. We wszystkich tych sytuacjach bezcennego wsparcia może udzielić psycholog online: https://www.twojpsycholog.online/.

Możesz odbyć sesję terapeutyczną, nie wychodząc z domu, gdy zmagasz się z:

  • zaburzeniami nastroju (w tym z depresją),
  • kryzysem w związku,
  • uzależnieniem,
  • trudnościami w budowaniu relacji,
  • samotnością (także wynikającą z emigracji),
  • problemami wychowawczymi.

Nie lekceważ trudności natury psychicznej. Tak jak sięgasz po pomoc internisty, gdy trawi cię wysoka gorączka, tak przy utracie równowagi emocjonalnej skorzystaj z wiedzy i doświadczenia, jakie posiada psychoterapeuta online.

Psycholog online – terapia, która dostosowuje się do twoich potrzeb

W odróżnieniu od terapii prowadzonej w gabinecie – psychoterapia online może być prowadzona w aż trzech trybach: wideokonferencji, korespondencji e-mail albo czatu internetowego. Samodzielnie zdecyduj, która forma sesji będzie dla ciebie najodpowiedniejsza i pozwoli ci się otworzyć przed psychologiem.

Konsultacje w formie wideokonferencji

Psychoterapia online w formie wideokonferencji przypomina tę prowadzoną w gabinecie, jednak zamiast w obcym miejscu, przebywasz we własnym domu, rozmawiając z psychologiem w czasie rzeczywistym. Możesz się zrelaksować, przygotować ulubioną herbatę, włączyć relaksującą muzykę. Wszystko po to, by czuć się komfortowo i bezpiecznie pomimo konieczności uzewnętrznienia się przed obcą osobą.
Aby rozpocząć sesję, potrzebujesz komputera lub smartfona, dostępu do internetu oraz zainstalowanej aplikacji Skype lub Vsee.

Konsultacje w formie czatu online

Terapia za pośrednictwem czatu internetowego również odbywa się w czasie rzeczywistym. Pozwala jednak zachować większą anonimowość (jeśli tego potrzebujesz), ponieważ nie widzisz się z terapeutą, a jedynie rozmawiasz z nim, zapisując myśli w komunikatorze Skype czy Vsee.

Zapis czatu możesz wydrukować lub zachować na dysku komputera, aby wracać do wypracowanych wniosków, kiedy tylko odczujesz taką potrzebę.

Konsultacje w formie korespondencji e-mail

Otwarcie się przed terapeutą i szczere rozmawianie o własnych problemach, zwłaszcza jeśli są intymne, może stanowić wyzwanie ponad siły. Może zdarzyć się też tak, że będziesz mieć trudność w formułowaniu myśli podczas sesji w czasie rzeczywistym. W takim wypadku dobrą formą terapii będą sesje e-mail. Możesz potraktować je jako korespondencję z przyjacielem, który chce cię wysłuchać i pomóc ci znaleźć rozwiązanie problemów.
Po napisaniu wiadomości odpowiedź zawsze uzyskasz w ciągu zaledwie dwóch dób. Nie będzie to jednak wyrażenie wsparcia czy nic niewnoszące pocieszenie. Psycholog zgłębi problem, z którym się zmagasz, zaproponuje ci metody identyfikowania emocji i ich rozumienia, a także wskaże możliwe drogi dotarcia do sedna trudności.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania