Czym zajmuje się lekarz laryngolog?

Czym zajmuje sie laryngolog - zdjęcie partnera

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś bólu ucha, problemów z zatokami albo gardłem? W takich konieczny jest lekarz specjalizujący się w leczeniu tych narządów, czyli laryngolog!

 

Laryngolog – kto to jest?

Lekarze laryngolodzy, znani również jako otolaryngolodzy, mają przygotowanie w zakresie diagnozowania i leczenia szerokiego zakresu schorzeń związanych z uchem, nosem, gardłem i pokrewnymi obszarami głowy i szyi.

 

Do lekarza jak laryngolog Piaseczno - https://otolitum.pl/ można dostać się zarówno na NFZ, jak i prywatnie bez konieczności posiadania skierowania.

 

Jakie choroby są leczone przez lekarzy laryngologów?

Laryngolodzy specjalizują się w leczeniu szerokiego spektrum schorzeń. Do najczęstszych problemów, które diagnozują i leczą, należą:

 

Choroby ucha

Lekarze ci leczą takie problemy, jak infekcje ucha, utrata słuchu, szumy uszne, dzwonienie w uszach i zaburzenia równowagi. Mogą również wykonywać operacje mające na celu rozwiązanie problemów ze słuchem lub skorygowanie deformacji.

 

Schorzenia nosa i zatok

Problemy związane z nosem i zatokami również wchodzą w zakres praktyki laryngologicznej. Mogą pomóc w takich problemach, jak przewlekłe zapalenie zatok, alergie, skrzywione przegrody i inne.

 

Choroby gardła

Specjaliści laryngolodzy mogą diagnozować i leczyć schorzenia gardła i strun głosowych. Obejmuje to zaburzenia takie jak zapalenie gardła, krtani, trudności w przełykaniu czy polipy.

 

Nowotwory głowy i szyi

Laryngolodzy mają doświadczenie w zakresie diagnozowania i leczenia zarówno łagodnych, jak i złośliwych nowotworów regionu głowy i szyi.

 

Zaburzenia snu

Bezdech senny i inne zaburzenia związane ze snem często mają związek z gardłem i drogami oddechowymi. Lekarze laryngologowie mogą diagnozować i leczyć te problemy, aby poprawić jakość snu swoich pacjentów.

 

Kiedy zgłosić się do lekarza laryngologa?

W razie wystąpienia dolegliwości związanych z uszami, nosem lub gardłem, należy skonsultować się z lekarzem laryngologiem. Typowe objawy, które wymagają wizyty u laryngologa to:

 • Przewlekłe infekcje ucha,

 • Pogorszenie albo utrata słuchu,

 • Nawracające infekcje zatok

 • Uporczywie zatkany nos,

 • Częste lub silne bóle gardła,

 • Zmiany głosu lub utrzymująca się chrypka,

 • Guzki głowy lub szyi,

 • Trudności z połykaniem,

 • Problemy ze snem, takie jak głośne chrapanie lub bezdech senny.

 

Podsumowując, laryngolodzy odgrywają kluczową rolę w diagnozowaniu i leczeniu szerokiego zakresu schorzeń głowy i szyi. W razie pojawienia się objawów wskazujących na takie dolegliwości, warto umówić się już teraz na wizytę u dobrego laryngologa!

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

 • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania