Jak wybrać rękawiczki jednorazowe

Rękawiczki jednorazowe - zdjęcie partnera

Rękawiczki jednorazowe zapewniające maksymalną higienę i bezpieczeństwo przy pracy powinny być wybierane w przemyślany sposób. Które rękawice jednorazowe sprawdzą się w salonie urody, a jakie będą odpowiednie dla gabinetów stomatologicznych? Czy wszystkie rękawiczki mają takie same właściwości?

Jednorazowe rękawiczki medyczne – co je wyróżnia?

Rękawice jednorazowe wykorzystywane w pracy z klientami lub pacjentami gabinetów medycznych, stomatologicznych czy kosmetycznych, powinny gwarantować wysokie normy bezpieczeństwa. Przede wszystkim rękawiczki muszą być odpowiednio szczelne. Brak mikrootworów zapewnia ochronę przed przenikaniem bakterii czy wirusów, która jest szczególnie istotna w pracy zarówno medycznej, jak i tej związanej z zabiegami kosmetycznymi.

Na bezpieczeństwo rękawiczek ma wpływ także ich rozciągliwość i stopień odporności na uszkodzenia mechaniczne, w tym także rozrywanie. Dodatkowo, odpowiednie jednorazowe rękawiczki medyczne powinny spełniać normy ochrony biologicznej i prezentować określony okres użyteczności. Jeśli dane rękawice spełniają wyżej wymienione wymagania, zostają oznakowane specjalnym certyfikatem CE, i numerem, który potwierdzi zgodność z normą E 455 dla produktów tego typu.

Rodzaje rękawiczek – jak dopasować rękawice do wykonywanej pracy?

Jak znaleźć dobre rękawiczki? Wybierz opakowanie, które odpowie Twoim preferencjom i jednocześnie zapewni podstawową higienę na najwyższym poziomie. Możesz wybierać rękawiczki jednorazowe spośród gamy certyfikowanych produktów z różnych tworzyw – winylowych, lateksowych, nitrylowych czy też foliowych.

Jednorazowe rękawiczki winylowe to jedna z najdogodniejszych form ochrony przy wykonywaniu zawodów, które nie wiążą się z ryzykiem zakażenia grzybicznego. Winyl jest odpornym, choć nie najbardziej rozciągliwym materiałem. Rękawice tego typu doskonale chronią przed środkami chemicznymi i gwarantują dobrą izolację od płynów ustrojowych.

Lateksowe rękawice to jedna z najpopularniejszych opcji. Lateks chroni przed patogenami i fizycznym kontaktem z płynami ustrojowymi, zapobiega przenikaniu chemikaliów, a dzięki swojej elastyczności zapewnia dobre dopasowanie do dłoni. Materiał ten może jednak powodować reakcje alergiczne. Często rękawice lateksowe zawierają wewnętrzną pudrową powłokę, która może drażnić skórę.

Rękawiczki nitrylowe to najczęstszy wybór pracowników medycznych, osób, które w swoim zawodzie mają kontakt z chemikaliami oraz kosmetyczek. Nitryl jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i gwarantuje doskonałą ochronę przed kontaktem z krwią i innymi płynami ustrojowymi. Dodatkowo, tworzywo to nie powoduje alergii.

Rękawiczki jednorazowe – gdzie znaleźć?

Jeśli poszukujesz odpowiednich rękawiczek jednorazowych, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i optymalną higienę podczas pracy, powinieneś sprawdzić jaki asortyment oferuje hurtownia medyczna. W tym miejscu wybierzesz rękawiczki jednorazowe dopasowane do swoich preferencji, które odpowiadają normom BHP.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania