Kiedy powinniśmy wybrać się do dentysty

Kiedy do dentysty - zdjęcie partnera

Utrzymanie zębów w dobrej kondycji jest dzisiaj dość trudne. Na drodze stoi nam wiele przeszkód, jak nieszczególnie zdrowa dieta, zamiłowanie do słodzonych napojów gazowanych czy po prostu predyspozycje do chorób uzębienia odziedziczone po rodzicach. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby cieszyć się pięknym i - przede wszystkim - własnym, naturalnym uśmiechem, wystarczy zadbać o to, aby kilka prostych czynności weszło nam na stałe w nawyk. Jakie działania możemy zaliczyć do tej listy? O czym pamiętać, dbając o stan naszych zębów? Kiedy zdecydowanie warto odwiedzić dentystę?

 

1. Rutynowa kontrola to podstawa

2. Gdy boli nas ząb, nie zwlekajmy

3. Uważnie wybierzmy stomatologa

 

Rutynowa kontrola to podstawa

Utrzymanie zębów w dobrej kondycji tak długo, jak to jest tylko możliwe, to bardzo ważne zadanie. Raz, że dzięki codziennemu dbaniu o stan jamy ustnej unikniemy nieprzyjemnych zabiegów i kosztownego leczenia u dentysty, a dwa, że zachowamy piękny, naturalny uśmiech. Poza myciem zębów co najmniej dwa razy w ciągu dnia możemy korzystać również z innych środków pomocniczych, jak płukanki czy nici dentystyczne. Dodatkowo, aby mieć pewność, że nic złego nie dzieje się z naszym uzębieniem, dobrze jest co najmniej raz w roku wybrać się do stomatologa na tzw. przegląd. W przypadku, gdy już cierpimy na jakieś problemy w obrębie jamy ustnej, warto zwiększyć ilość takich wizyt do dwóch na rok. Koszt podobnego przedsięwzięcia będzie niewielki, a wcześnie wykryte problemy z zębami umożliwią - w razie potrzeby - prostsze, tańsze i mniej bolesne leczenie.

 

Gdy boli nas ząb, nie zwlekajmy

Ból jest dla człowieka sygnałem, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie. Podobnie, jak nie ignorujemy bólu po skręceniu kostki, nietypowym bólu brzucha czy uderzeniu się we wrażliwe miejsce, tak samo nie powinniśmy ignorować bolących zębów. Jest to szczególnie ważne ze względu na ich położenie w bliskim sąsiedztwie mózgu i innych ważnych części naszego ciała. Dlatego w sytuacji, gdy zaczynamy odczuwać dyskomfort w obrębie jamy ustnej, gabinet stomatologiczny Dentalcorner powinien jak najszybciej pojawić się w naszym terminarzu.

 

Uważnie wybierzmy stomatologa

Wybierając stomatologa warto jest zadbać o to, aby był to gabinet dobrze wyposażony i prowadzony przez kompetentną osobę. Jeżeli możemy wybrać kogoś z polecenia znajomych, warto wziąć taką opcję pod rozwagę. Dobrze jest też zadbać, aby nasz dentysta był w miarę blisko, tak abyśmy w razie potrzeby nie musieli jechać przez pół miasta.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania