Monitorowanie ciąży w domu będzie możliwe dzięki smartfonom

ciaza6.jpg

Dobra informacja dla kobiet, które mieszkają daleko od ośrodków medycznych – będzie można monitorować przebieg ciąży poprzez wykorzystanie czujników podłączonych do smartfona – poinformował "New Scientist"

Ciężarne kobiety, które mieszkają daleko od szpitali, w których znajduje się wyposażenie specjalistyczne, muszą niekiedy pokonywać wiele kilometrów żeby przeprowadzić rutynowe badania kontrolne.

Zespół inżynierów i położników z Temple University w Filadelfii opracował przenośny pakiet do monitorowania płodu, który wykorzystuje komunikacyjne i obliczeniowe możliwości smartfonów.

Bicie serca dziecka, oraz skurcze macicy monitorowane są przez dostępne na rynku czujniki. Informacje z czujników przy pomocy technologii Bluetooth. przekazywana jest do smartfona opartego na systemie operacyjnym Android. Smartfon z kolei przesyła otrzymane, przetworzone dane do szpitala.

Główny specjalista projektu Dimitrios Mastrogiannis wyjaśnia, że w podobny sposób można uzyskać dane dotyczące poziomu tlenu lub glukozy we krwi matki.

Źródło: PAP

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania