Nauka w nocy jest szkodliwa

Boy with laptop - freerangestock.com

Osoby uczące się w godzinach nocnych szkodzą same sobie. Do tej pory wiadomo było, że nauka w nocy przynosi gorsze efekty, ponieważ człowiek jest zmęczony po całym dniu i ciężej jest się mu skupić. Dopiero najnowsze badania pokazały, że nocna nauka nie tylko jest mniej efektywna, ale wręcz szkodliwa.

Najnowsze badania przeprowadzili naukowcy z University of California w Los Angeles. Wykazały one, że osoby mające tendencję do nocnego „zakuwania” osiągają także gorsze wyniki podczas nauki następnego dnia. Okazało się także, że nie tylko studenci mają skłonności do zarywania nocek na rzecz nauki. Coraz częściej bowiem do takiego trybu nauki sięgają uczniowie szkół średnich.

Badania pokazują także, że błędne jest założenie studentów, którzy poświęcają część nocy na naukę żeby następnego dnia mieć większą wiedzę na egzaminie. Profesor psychiatrii Andrew J. Fuligni z uniwersytetu w Los Angeles uważa, że „Poświęcenie snu, by przedłużyć czas nauki, jest niewłaściwe. Sukces akademicki może zależeć od właściwej strategii, utrzymania właściwego harmonogramu nauki, w którym nie będzie nauki w nocy. Powinno się uczyć i koncentrować na zajęciach, a jeśli trzeba również uczyć się po szkole, powinno się zrezygnować z mniej ważnych zajęć i wykorzystać ten czas na podręczniki, zamiast uczyć się w nocy”

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania