Niedobór witaminy D prowadzi do cukrzycy typu 2?

Fish Oil Pills ,  adamr / www.freedigitalphotos.net

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Maladze obejmowało ok. 150 osób mieszkających w Hiszpanii. Badacze sprawdzili poziom witaminy D uczestników, wskaźnik masy ciała (ang. Body Mass Index, BMI), a także ustalili czy uczestnicy są zdrowi, chorzy na cukrzycę czy też występuje u nich stan przedcukrzycowy albo inne zaburzenia metaboliczne.

Wyniki analizy pokazały, że osoby otyłe, u których nie zaobserwowano zaburzeń gospodarki cukrowej lub cukrzycy, posiadały wyższy poziom witaminy D niż osoby z cukrzycą. Naukowcy spostrzegli także, że poziom witaminy D był wyraźnie zaniżony u osób szczupłych cierpiących na cukrzycę.

Według badaczy wyniki sugerują, że poziom cholekalcyferolu (wit. D3) jest bardziej powiązany z prawidłowym stężeniem glukozy w krwi niż BMI.

Autor badania Manuel Macias-Gonzalez z Uniwersytetu w Maladze w Hiszpanii potwierdza, że witamina D jest związana bardziej z metabolizmem glukozy niż otyłość oraz dodaje, że nadmiarowe kilogramy oraz niedostateczna ilość cholekalcyferolu idą w parze w odniesieniu do patofizjologii cukrzycy typu 2. Autor przypomina także, że przeciętny człowiek może zredukować to ryzyko poprzez utrzymywanie zdrowej diety i aktywności na świeżym powietrzu, ponieważ słońce powoduje naturalne wytwarzanie witaminy w naszym organizmie.

Źródło: tech.money.pl

Ciągle bagatelizowana i

Ciągle bagatelizowana i niedoceniana witamina D. Słońce owszem ale od marca do września pod warunkiem, że przebywamy na zewnątrz i bez kremu z filtrem http://www.wikirose.pl/2013/09/witamina-d-jej-niedobor-to-prawdziwa.html . Polecam film na końcu tego posta, wiele wyjaśnia.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania