Szumy uszne mniej powszechne u kobiet, które spożywają większe ilości kawy

Kawa - freerangestock.com

Nowe badanie stwierdza, że występowanie szumów usznych jest mniej prawdopodobne u kobiet, które spożywają większe ilości kofeiny. Szum uszny jest to stan, w którym człowiek odbiera dźwięk w jednym lub w obu uszach lub w głowie, nawet jeśli nie ma zewnętrznego źródła dźwięku.

Naukowcy z Brigham oraz Women's Hospital (BWH) w Bostonie poinformowali o swoich ustaleniach na łamach czasopisma The American Journal of Medicine.

Według American Tinnitus Association około 50 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych w pewnym stopniu doświadcza szumów usznych , co jest często określane jako "dzwonienie w uszach", chociaż niektórzy ludzie również słyszą syczenie, buczenie, ryczenie, klikanie lub ćwierkanie. Spośród nich około 1 mln osób jest tak nimi dotknięte, że nie może normalnie funkcjonować z dnia na dzień.

W swoich badaniach naukowcy przeanalizowali dane na temat 65 000 kobiet, które miały i nie posiadały szumów usznych (z badania Nurses 'Health Study II).

Kobiety znajdowały się w wieku od 30 do 44 lat na początku badania w 1991 roku, kiedy naukowcy zebrali wiele informacji na temat ich medycznej historii, stylu życia i diety. Na tym etapie, średnie spożycie kofeiny wynosiło 242,3 mg dziennie - czyli równowartość prawie dwóch i pół 8-uncji filiżanek kawy. Większość kofeiny pochodziła z picia kawy.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania