Aby zapobiec cukrzycy – selen.

freedigitalphotos.net diabetic

W opublikowanych ostatnio wynikach obserwacji naukowcy wykazali, że selen jest jak najbardziej cennym składnikiem diety przeciwdziałającej zachorowaniu na cukrzycę. Wyniki te zostały opublikowana na łamach czasopisma diabetologicznego Diabetes Care. Selen jest znanym antyoksydantem, a to badanie powiększa tylko „pulę dowodów” wskazujących na jego zbawienny wpływ w walce z cukrzycą.

Były to długoterminowe obserwacje i trwały kilka dekad. Brało w nich udział ponad 7000 tysięcy pracowników służby zdrowia. Autor badania, doktor Dariush Mozaffarian podkreśla jednak: „Nie sugerowałbym na podstawie tych wniosków, aby ludzie zaczęli zażywać suplementy bogate w selen”.

Już od jakiegoś czasu panuje przekonanie, że antyoksydanty mogą zapewnić skuteczną ochronę przeciw różnym przewlekłym chorobom – zaliczając do nich także cukrzycę. Selen występuje naturalnie w pożywieniu takim jak chleb, mięso czy orzechy i z tego względu należy raczej zadbać o prawidłową dietę niż faszerować się suplementami diety bogatymi w selen.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania