Krakowski wynalazek zmieni życie chorych na serce?

heart.jpg

Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej stworzyli i zaprojektowali nowatorski system który ma na celu monitorowanie codziennej pracy serca. Jak można było przeczytać w „dzienniku Polski,” wynalazek ma być nową alternatywa na dostępne już na Ryn u aparaty do nadzoru kardiologicznego.

Opiekujący się projektem akademików kierownik Międzywydziałowej Szkoły Inżynierii Biomedycznej AGH Prof. Piotr Augustyniak, mówi i jest to tego typu piwosze urządzenie w całej Europie. Urządzenie jest wyposażone coś więcej niż zestaw ogólnych podstawowych funkcji analizy sygnałów EKG. Dodatkowo może służyć do dodatkowych odczytów elektrokardiogramów które są specyficzne dla potrzeb monitorowanej osoby. Oprogramowanie jest wymienne zdalnie w przeciwieństwie do aparatów dostępnych na rynku. Prace nas systemem informatycznym już zostały zakończone teraz jeszcze pozostało na zastosowanie urządzenia komercyjnie uczelnia już prowadzi rozmowy z farmaceutycznymi Irmami którzy są zainteresowani produkcją mechanizmu.

Idea nowego monitorującego systemy polega na tym aby rejestrator wystygłą poprzez cyfrowe łącze sygnały do lekarza na temat stan u zdrowia jego pacjenta. Jeżeli lekarz dostrzeże jakieś nieprawidłowości w podstawowych odczytach, będzie mógł użyć dodatkowych opcji aby przeprowadzić dodatkowe szczegółowe badania. Możliwe to będzie jednak na odległość.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania