Nowość: Symulator do nauki cesarskiego cięcia!

brzuch ciąża, Stuart Miles / www.freedigitalphotos.net

W Wielkiej Brytanii rozpocznie się produkcja symulatora, dzięki któremu lekarze będą mogli nauczyć się sposobu postępowania w czasie cesarskiego cięcia – donosi BBC News Health.

Prototyp urządzenia (zwany „Desperate Debra” ) został przetestowany przez przez Guy's and St Thomas'NHS Foundation Trust. Brzuch do ćwiczeń wykonany jest z tworzywa sztucznego i silikonu a także z metalu, jednak użyto go możliwie jak najmniej, żeby uniknąć problemów z korozją. Odwzorowuje sytuację utknięcia główki niemowlęcia w miednicy matki. W momencie wystąpienia takiej sytuacji dziecko należy wepchnąć z powrotem do macicy, następnie naciąć powłoki brzuszne i wyjąć.

Cesarskie cięcie, głównie takie, które trzeba robić nagle, przy pełnym rozwarciu, jest dużym wyzwaniem dla chirurga. Specjaliści mają nadzieję, że urządzenie podniesie poziom wyszkolenia położników - zwłaszcza tych młodych, głównie dlatego, że bardzo często porody odbywają się w nocy, kiedy nie zawsze jest na miejscu lekarz z odpowiednim doświadczeniem.

Urządzenie, którego pomysłodawcą jest dr Graham Tydeman - konsultant w dziedzinie położnictwa i ginekologii, jest już gotowe do produkcji.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania