Otyłość - domena jedynaków?

gruby chłopiec,  David Castillo Dominici / www.freedigitalphotos.net

Powszechnie wiadomo, że istnieje wiele różnych czynników, które wpływają na wagę człowieka. Przeprowadzone ostatnio badanie pokazuje, że istnieje kolejna prawidłowość i grupa osób narażona na nadwagę czy otyłość. Są to jedynacy...

Badanie o którym mowa zostało przeprowadzone na grupie 12 700 dzieci w wieku od 2 do 9 lat. Wszystkie badane dzieci pochodziły z kilku europejskich krajów. Wyniki badania nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Dzieci nie posiadające rodzeństwa są o ponad 50% bardziej narażone na nadwagę czy otyłość.

Obliczono współczynnik BMI wszystkich uczestników badania, a ich rodziców poproszono o wypełnienie formularza informacyjnego dotyczącego między innymi nawyków żywieniowych ich potomstwa, czasu spędzonego dziennie przed telewizorem, czy tego spędzonego na dworzu.

Jeden z naukowców - Monica Hunsberg - komentuje i wyciąga wnioski z badania „Nasze badanie pokazuje, że jedynacy rzadziej spędzają czas na zabawie poza domem, częściej pochodzą z rodzin słabiej wyedukowanych i częściej jest tak, że w ich sypialniach znajduje się telewizor. Nawet biorąc te czynniki pod uwagę, korelacja między byciem jedynym dzieckiem a nadwagą jest silna”.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze