Picie większej ilości wody obniża poziom cukru, sodu i tłuszczów nasyconych

sugar in glass, by audfriday13/ www.freeditalphotos.net

W oparciu o fakt, że dwie trzecie naszego ciała składają się z wody, może to wydawać się oczywiste, że spożywanie wody jest ważne dla zdrowia. Ale nowe badania stwierdza, że poprzez zwiększenie zwykle spożywanej ilości wody, możemy kontrolować naszą wagę oraz zmniejszyć poziom spożycia cukru, sodu i tłuszczów nasyconych.

Badanie kierowane przez prof Ruopeng An z University of Illinois, zostało opublikowane na łamach czasopisma Journal of Human Nutrition and Dietetics.

Choć większość ludzi spożywa wymaganą ilość płynów potrzebną dla organizmu, poprzez picie zwykłej wody i innych napojów, również niewielkich ilości innych płynów znajdujących się w niektórych pokarmach, takich jak np. zupy, buliony, selery, pomidory i melony. Naukowcy chcieli zbadać jak zwiększenie poboru wody może wpłynąć na parametry zdrowia.

Naukowcy wykorzystali reprezentatywną próbę ponad 18 300 osób dorosłych z Stanów Zjednoczonych z badania National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES) 2005-2012.

Naukowcy poprosili uczestników, aby przypomnieli sobie wszystkie pokarmy i napoje, które spożywali w pewnym okresie czasu.

Napoje, takie jak czarna herbata, kawa i herbata ziołowa nie zostały uznane jako źródła czystej wody.

Wyniki badania wykazały, że ludzie, którzy zwiększyli konsumpcję czystej wody o jeden do trzech kubków dziennie obniżyli całkowity pobór energii o 68-205 kalorii dziennie, a pobór sodu o 78-235 g każdego dnia.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania