Powinno się unikać korzystania z telefonu podczas spaceru.

textiing women By adamr/ www.freedigitalphotos.net

Według nowego raportu opublikowanego w czasopiśmie Accident Analysis and Prevention korzystanie z telefonu komórkowego podczas spaceru może nie być najlepszym pomysłem.

Badanie wykazało, że w 2010 roku, ponad 1500 pieszych przyjęto w oddziałach nagłych wypadków w USA w konsekwencji korzystania z telefonów komórkowych podczas spaceru.

Pomimo niedawnego spadku liczby rannych pieszych, suma urazów związanych z chodzeniem podczas korzystania z telefonu podwoiła się dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady.

Jack Nasar, współautor badania, profesor planowania urbanistycznego i regionalnego w The Ohio State University, powiedział, że jeśli ta tendencja się utrzyma, to nie zdziwiłby się, gdyby liczba pieszych zgonów związanych z używaniem telefonów komórkowych podwoiła się ponownie w 2015 roku.

Dodał, że "poświęca się wiele uwagi roli telefonów komórkowych w roztargnieniu kierowców, urazach i śmierci, ale musimy również rozważyć niebezpieczeństwa, które stwarza użycie telefonu komórkowego przez pieszego."

Zgodnie z wynikami badań najbardziej narażone na zranienie z powodu użycia telefonu komórkowego są osoby w wieku od 16 do 25 lat.

Badacze analizowali raporty urazów zgromadzonych z ponad 100 szpitali. Od 2004 do 2010 r. śledczy zidentyfikowali szereg obrażeń pieszych, które były związane z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

Naukowcy natknęli się na kilka przypadków wypadków spowodowanych, podczas gdy ludzie szli i rozmawiali przez ich telefon. Jedna sprawa dotyczyła nastolatka, który idąc przez most wszedł prosto do kanału podczas rozmowy przez telefon komórkowy. Inny mężczyzna w trakcie prowadzonej pogawędki przez telefon został potrącony przez samochód podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.

W 2004 roku, 559 pieszych zostało przyjętych do szpitala w wyniku obrażeń, związanych z wykorzystaniem telefonu komórkowego, w następnym roku było tylko 256 przypadków.

Mimo wszystko liczba takich osób wzrosła od 2005 roku.

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania