Suplement diety na bazie bakterii jelitowych zmniejsza apetyt...

waga freerangestock.com

Nowe badanie opublikowane na łamach czasopisma American Journal Of Clinical Nutrition sugeruje, że apetyt na czekoladę, pizzę i inne wysokokaloryczne pokarmy może zostać zmniejszony poprzez spożywanie suplementów opartych na bakteriach jelitowych.

Naukowcy z Imperial College London oraz University of Glasgow - w Wielkiej Brytanii - ujawniają w jaki sposób sposób uczestnicy spożywający mleczne koktajle zawierające dodatek estru kwasu propionowego i inuliny - propionianu inuliny - rzadziej pragnęli spożywać żywność o wysokiej zawartości kalorii.

Działanie suplementu polega na zwiększeniu wytwarzania jonów kwasu propioniowego, które stanowią dla mózgu sygnał, aby zmniejszyć apetyt. Ester inuliny i kwasu propionowego uwalnia takich jonów znacznie więcej niż sama inulina.

Inulina jak wiadomo zmniejsza apetyt poprzez spowolnienie trawienia oraz zwiększenie uczucia sytości, i jest już dostępnym suplementem diety. Poprzednie badania wykazały, że propionian również redukuje apetyt, nie jest dokładnie jasne w jaki sposób.

W tym najnowszym badaniu, główny autor prof Gary Frost z Department of Medicine at Imperial wraz ze współpracownikami określił dokładnie w jaki sposób propionian zmniejsza apetyt, i dlaczego ester propionianu inuliny - połączenie inuliny i kwasu propionowego - może być bardziej skuteczny niż sama inulina w zmniejszaniu ilości przyjmowanego pokarmu.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania