Zastrzyki z kwasem hialuronowym – o czym należy pamiętać?

20211119110506_g6f7e6caa7057559c36d20a6f814e4a4189e408590af6866d2df80bece293f2e8e1810f289e7d886e18d5921e8e5e5876f0f008ed983e5359

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w organizmie człowieka i innych ssaków. W dzisiejszych czasach często jest stosowany w medycynie i kosmetyce, jako podstawa wielu rodzajów zabiegów estetycznych czy nawet podczas leczenia chorób nowotworowych, reumatoidalnego zapalenia stawów, schorzeń wątroby i innych. Niestety, ilość naturalnie wytwarzanego w organizmie kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z upływem lat. Z tego względu produkuje się preparaty zawierające tę substancję, których stosowanie skutecznie zapobiega procesom starzenia się skóry czy występowaniu nieprzyjemnych schorzeń.

Podstawowe informacje o zakupie zastrzyków

Nabywając zastrzyk zawierający kwas hialuronowy, należy przede wszystkim wybrać sprawdzonego producenta, cieszącego się dobrą opinią wśród innych pacjentów. Mimo że substancja ta występuje naturalnie, wciąż jest to produkt oddziałujący bezpośrednio na skórę, dlatego warto zaopatrzyć się w niego poprzez renomowany sklep lub najlepiej aptekę. Tego typu przedsiębiorstwo odpowiednio zadba o jakość oferowanych zastrzyków. Godnym polecenia zakupem jest m.in. produkt EASY GO 1,8% w aptece internetowej.

Właściwości

Kwas hialuronowy ma niewątpliwie bardzo szerokie spektrum właściwości. Zawierające go zastrzyki zostały stworzone przede wszystkim w celu pomaganiu osobom ze schorzeniami stawów. Ich zwyrodnienia potrafią ograniczyć prawidłowe funkcjonowanie człowieka, na szczęście jednak udowodniono pozytywny wpływ kwasu hialuronowego w walce z tego typu chorobą. Stosowanie go skutecznie uśmierza ból związany z ruchami niesprawnych stawów, jak i ogólnie zwiększa ruchomość części ciała objętych chorobą.

Działanie

Na skutek wstrzyknięcia ampułki kwasu hialuronowego czasowo odtwarza się wiskoelastyczność płynu stawowego, którego właściwości zostały zaburzone poprzez chorobę bądź nagły uraz. W trakcie terapii pacjent powinien odczuć ulgę w bólu i zauważyć zwiększony zakres ruchomości chorego stawu. Produkt ogranicza również procesy uszkadzające chrząstkę, które występują głównie podczas kontuzji.

Jak i kiedy stosować?

Należy zaznaczyć, że zastrzyki z kwasem hialuronowym zawsze powinien podawać wykwalifikowany lekarz. Produkt może być aplikowany wyłącznie dostawowo, a jego użycie musi być zgodne z zasadami aseptyki. Przed użyciem należy nacisnąć delikatnie tłok, tak aby na końcu igły pojawiła się kropla produktu. Dzięki temu powietrze ze strzykawki zostanie skutecznie usunięte przed podaniem. W zależności od schorzenia bądź kontuzji proces kuracji preparatem może zająć od kilku tygodni, aż do 3 miesięcy. Zalecany schemat to 3 iniekcje, z 1-2 tygodniową przerwą między nimi. Jednak w chorobie stawu ramiennego, biodrowego i skokowego odstępy między zastrzykami powinny wynosić 1-3 miesięcy. Najlepiej dostosować schemat podawania z prowadzącym leczenie medykiem. Można go powtórzyć po 6-miesięcznej przerwie i ponownej rozmowie z lekarzem.

Przeciwwskazania

Zastrzyki z kwasem hialuronowym nie powinny być stosowane u osób:

  • uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu,
  • poddanych leczeniu przeciwzakrzepowemu bądź trombilitycznemu (minimum 2 tygodnie odstępu przed podaniem zastrzyku),
  • z infekcją bakteryjną lub wirusową,
  • w ciąży i okresie laktacji,
  • niemających ukończonego 18 roku życia,
  • posiadających chorobowe zmiany skórne w okolicach iniekcji.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania