Muzyka wpływa korzystnie na rozwój mózgu dziecka

baby smile www.FreeDigitalPhotos.net.

Pismo Developmental Science poinformowało, że w początkowych latach życia dziecka – zanim zacznie mówić i chodzić - warto zainwestować czas w interaktywne, muzyczne zajęcia. Może to zaowocować w przyszłości lepszym rozwojem mózgu dziecka.

Badania przeprowadzone zostały na rodzicach i ich pociechach, którzy przez sześć miesięcy uczęszczali raz w tygodniu na zajęcia muzyczne. Do wyboru były dwa rodzaje zajęć. Jedne z nich polegały na interaktywnym tworzeniu muzyki, wspólnym graniu na instrumentach a także uczeniu się krótkich fragmentów rymowanek i kołysanek. Drugi rodzaj zajęć polegał na zabawie z rodzicami przy jednoczesnym słuchaniu utworów z serii Baby Einstein.

Naukowcy z Uniwersytetu McMaster porównali wyniki badań obu grup. Reakcje mózgu maluchów z grupy pierwszej – aktywnej – szybciej reagowały na dźwięki muzyczne niż dzieci z grupy drugiej - biernej.
Ponadto dzieci z grupy pierwszej, w porównaniu z drugą grupą, były mniej rozdrażnione w sytuacji gdy coś szło nie po ich myśli, częściej się uśmiechały, przejawiały większą chęć do kontaktu z innymi, co można było dostrzec przez np. przez wskazywanie na przedmioty, czy machanie na pożegnanie – komentuje Trainor

http://tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze