Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Drgawki

Alkoholizm

326b9f967ef4701290ef50861e9e3309,14,1.jpg

Alkoholik jest mężczyzną, lub kobietą, który/a cierpi z powodu alkoholizmu- mają oni różne fizyczne pragnienie spożywania alkoholu, bez zdolności do kontroli, bez względu na wszelkie zasady zdrowego rozsądku.

Fenyloketonuria

Jest to wrodzona, uwarunkowana genetycznie choroba polegająca na gromadzeniu się w organizmie i toksycznym wpływie aminokwasu fenyloalaniny.

Padaczka

Układ nerwowy, wspólnie z układem hormonalnym, pełni funkcje koordynacyjne i integracyjne. Oba układy pośredniczą w wymianie informacji pomiędzy narządami i układami narządów w obrębie organizmu oraz między organizmem a jego środowiskiem zewnętrznym.

Zatrucie Chlorem i jego związkami

Chlor jest najpospolitszym pierwiastkiem oprócz fluoru występującym w przyrodzie. Ma przykry i ostry zapach. Jest cięższy od powietrza i dobrze rozpuszcza się w wodzie tworząc wodę chlorową. Jest pierwiastkiem bardzo aktywnym chemicznie, reaguje zarówno z metalami jak i z niemetalami.

Chlor w przyrodzie w stanie związanym występuje w wielu minerałach:

Zatrucie Chromem

W środowisku praktycznie cały Chrom na trzecim stopniu utlenienia jest pochodzenia naturalnego. Natomiast chrom na szóstym stopniu utlenienia jest pochodzenia antropogennego. Powstaje on wskutek:
-przemysłowego procesu utleniania rud chromu
-spalania paliw
-spalania drewna
-spalania papieru
-spalania odpadów

Zastosowanie:

Zatrucie cyną

Cyna występuje bardzo powszechnie w środowisku, we wszystkich jego elementach, jednak głównym źródłem narażenia jest żywność. Pierwiastek ten znajduje duże zastosowanie w przemyśle metalurgicznym i farbiarskim, w produkcji tworzyw sztucznych, używa się go do powlekania blachy żelaznej stosowanej do wyrobu puszek konserwowych ze względu na działanie antykorozyjne.

Zatrucie Fenolem

Fenol czyli hydroksybenzen jest organicznym związkiem chemicznym, najprostszym związkiem z grupy fenoli. Od alkoholi odróżnia go fakt, że grupa hydroksylowa połączona jest bezpośrednio z pierścieniem aromatycznym, co wpływa na właściwości związku – m.in. na wzrost właściwości kwasowych.

Fenol głównie stosowany jest:
- do syntezy barwników

Zatrucie Fluorem i jego związkami

Fluor w przyrodzie występuje w postaci gazu o żółtozielonkawej barwie i silnym zapachu zbliżonym do zapachu kwasu podchlorawego. Jest bardzo aktywny chemicznie, w powietrzu szybko łączy się z parą wodną tworząc fluorowodór, który jest cieczą bezbarwną, silnie dymiącą i dobrze rozpuszczalną w wodzie. Fluorowodór posiada silne właściwości utleniające i korozyjne.

Zatrucie Fosforem i jego związkami

Fosfor jest drugim pod względem zawartości w organizmie pierwiastkiem po wapniu. Występuje w czterech odmianach alotropowych:
-biały
-czerwony
-fioletowy - Powstaje w wyniku ogrzewania fosforu czerwonego w próżni w temperaturze ok. 550 °C

Zatrucie Kobaltem

Kobalt jest stosunkowo mało rozpowszechniony w przyrodzie. W skorupie ziemskiej występuje w postaci dwóch minerałów:
-smaltynu
-kobaltynu
oba występują zwykle przy złożach siarki

Zatrucie naparstnicą

Naparstnica należy do rodziny roślin Trędownikowatych ( Scrophulariaceae). Ogólnie mamy 21 gatunków, występujących głównie w klimacie śródziemnomorskim, w Polsce są znane 3 gatunki:
- naparstnica purpurowa ( Digitalis purpurea L.)
- naparstnica zwyczajna ( Digitalis grandiflora Mill.)
- naparstnica żółta ( Digitalis lutea L.)

Zatrucie Wanadem

Wanad jest często występującym pierwiastkiem w przyrodzie. Najczęściej występuje w stanie rozproszonym. Występuje w skałach zasadowych w postaci minerałów:
-karnotyt
-wanadynit
-patronit
Powszechnie występuje w:
-ropie naftowej
-boksytach
-fosforytach
-osadowych rudach żelaza

Zatrucie Żelazem

Żelazo jest jednym z głównych metali występujących w glebie. Jest niezbędnym składnikiem organizmu. Służy do syntezy hemoglobiny krwi, mioglobiny mięśni i syntezy enzymów np.:
-katalazy
-peroksydazy
-oksydazy cytochromowej
-dehydrogenazy bursztynianowej

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania