"Klinika" Doktora Google ma coraz więcej pacjentów

Ogólnodostępność setek gigabajtów informacji jest oczywiści wielkim plusem jednak do czasu. Do czasu ze względu na to że czasem możemy znaleźć pewne rzeczy sami bez zasięgania porady specjalisty. Lekarze alarmują że coraz więcej z nas omija gabinety specjalistyczne, na własna rękę próbują zdiagnozować co nam dolega przy pomocy informacji znalezionych w wirtualnym świecie.

Według najnowszych ankiet i sondaży wnika że w Internecie szukamy nie tylko informacji które tyczą się naszego zdrowia ale również coraz częściej chcemy sami stawiać sobie diagnozy. TNS OBOP właśnie upublicznił badania, pokazujące stosunek naszych rodaków do chorób i własnego zdrowia. Zgodnie z nimi na szczęście nadal lekarz jest głównym źródłem porady medycznej i diagnozy. Mimo wszystko jednak aż 38% Polaków zanim uda się do prawdziwego lekarza, mówi o swoich objawach Wujaszkowi Google. Tendencja do wyszukiwania przyczyn kiepskiego zdrowia i samopoczucia, weryfikacja objawów, lub nawet samo sądne diagnozowanie przez Internet jest już tak popularna że mówi się już o Doktorze Google. Szukanie informacji medycznych na własna rękę bez kontaktu z lekarzem może nieść wiele niebezpieczeństw za sobą m.in. osoby które uważają, że ich objawy świadczą o istnieniu poważniejszego schorzenia często śmiertelnego, nie wybierają się często w ogóle do lekarza, aby przypadkiem ich diagnoza się nie potwierdziła. Z reguły oczywiście choroba nie okazuje się jednak ta śmiertelną, lecz ze względu na to że ludzie boja się lekarzy, wybierają się do nich bardzo długo. Z drugiej strony chory na podstawie wskazówek z Internetu, może uznać że objawy nie są jasno takie same jak u niego i zbagatelizować sprawę, kiedy naprawdę może okazać się, że jego choroba w rzeczywistości jest czymś poważnym i wymagającym jak najszybszej hospitalizacji.

Oczywiści pacjenci którzy zachowują dystans do informacji Doktora Google mogą sobie tymi radami pomóc. Im więcej wiem o tym co nam dolega, tym łatwiej możemy to zrozumieć i zaakceptować działania lekarzy.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania