Dobry psycholog - po czym go rozpoznać?

Wizyta u psychologa - zdjęcie partnera

Psycholog to bardzo często osoba, która pomaga nam w trudnych sytuacjach życiowych. Często jest też bardzo niedoceniany, a osoby uczęszczające na terapię bywają wytykane palcami. W rzeczywistości jednak nie powinniśmy się tym przejmować - nasza sfera duchowa może "zachorować" podobnie, jak i ciało i nie powinniśmy takiego stanu bagatelizować. Po czym zatem poznać dobrego psychologa? Na jakie cechy zwrócić uwagę i jak rozwiązać sytuację, w której za pierwszym razem nie trafiliśmy najlepiej?

 

1. Jak działa psycholog?

2. Po czym poznać dobrego psychologa?

3. Co zrobić, gdy trafimy źle?

 

Jak działa psycholog?

Wizja korzystania z pomocy psychologa - niestety - wciąż dość mocno pokutuje w społeczeństwie. W rzeczywistości psycholog jedynie pomaga nam zrozumieć nasze problemy, a następnie sobie z nimi poradzić. Efekt ten można osiągnąć na drodze wykonywania różnego rodzaju terapii, jednak cel zawsze jest ten sam - osoba uczęszczająca na terapię poznaje siebie, uczy się rozpoznawać i panować nad swoimi emocjami, a dzięki temu, z czasem uczy się, jak radzić sobie z problemem, który był przyczyną pierwszej wizyty. Choć psycholog jest często kluczowym elementem tej "układanki", de facto to my musimy podjąć wysiłek, aby, podążając za wskazówkami terapeuty, odkryć sposób na rozwiązanie sytuacji.

 

Po czym poznać dobrego psychologa?

Przede wszystkim warto jest dobrego psychologa poszukać. Miejsce, do którego trafimy za pierwszym razem, wcale nie musi być dla nas odpowiednie. Jakie cechy powinien mieć dobry psycholog? Przede wszystkim powinien umieć słuchać, ale także zadawać celne pytania. Zadaniem terapeuty, szczególnie na pierwszych spotkaniach, jest również zbudowanie zaufania i okazanie zrozumienia problemu, z jakim pojawiamy się w gabinecie. Klinika LMC - psychoterapia Poznań jest zdecydowanie miejscem, w którym warto zacząć poszukiwania odpowiedniej osoby. Jeżeli nawiążemy z psychologiem nie tylko formalną, ale też koleżeńską więź, będzie nam dużo łatwiej z pracą nad problemem.

 

Co zrobić, gdy trafimy źle?

Przede wszystkim nie należy się zrażać - trafienie na psychologa, który nie spełnia naszych oczekiwań to jeszcze nie koniec świata. Dobrze jest w takiej sytuacji po prostu wyjaśnić sytuację z terapeutą, a następnie zacząć szukać innej osoby, która mogłaby nam pomóc. W przypadku niepowodzenia będziemy też wiedzieć, czego dokładnie oczekujemy od psychologa, więc za drugim razem pójdzie nam dużo łatwiej, a nasze potrzeby będą jasno sprecyzowane już od pierwszego spotkania z nowym terapeutą.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania