Kawa przeciwko nowotworom piersi?

Kawa - freerangestock.com

Kobiety pijące duże ilości kawy mogą być w mniejszym stopniu narażone na rozwoju nich jednego z nowotworu piersi - taką informację można przeczytać w „Brest Cancer Reserach”.

Naukowcy zespół ze Szwecji pod kierownictwem prof. Per Hall’a z Kaolinska Institutet przeanalizował dane któr4e dotyczyły 6 tysięcy kobiet i jak się okazało, wypijanie więcej niż 6 filiżanek kofeinowego napoju dziennie powoduje zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na agresywną postać nowotworu piersi o a połowę. W nowotworze przed którym kawa może uchronić nie występują receptory dla estrogenów. Taki typ raka stanowi około 25% wszystkich przypadków raka piersi i bardzo odporny na terapię a co za tym idzie niebezpieczny dla życia.

W komentarzu do uzyskanych przez naukowców wyników eksperci odnoszą się jednak z dystansem do nich i wymagają powtórzenia badań. Ich zdaniem kobiety które chcą zmniejszyć ryzyko raka zamiast pic hektolitry kawy powinny raczej być skoncentrowane na prowadzeniu zdrowego typu życia bez alkoholu z dużą dawka ruchu aby zachować właściwą wagę ciała. Naukowcy ze Szwecji postanowili bardziej zając się tym tematem związku między kawą a rakiem piersi.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania