Krótka drzemka w ciągu dnia może poprawić pamięć

zmęczenie w pracy, by imagerymajestic, www.freedigitalphotos.net

Z nowego badania wynika, że krótka drzemka w ciągu dnia może nawet 5-krotnie poprawiać pamięć. Każdy z nas miał taki moment w życiu - czy to w klasie podczas lekcji, czy podczas spotkania w pracy - w którym odczuwaliśmy jakby nasz mózg po prostu "poddał się i opuścił budynek". Jednak według nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Saarland Univeristy w Niemczech, krótka drzemka w ciągu dnia może zaradzić temu problemowi, ponieważ znacznie zwiększa nasz potencjał umysłowy.

Badacze opublikowali wyniki swojej analizy na łamach czasopisma Neurobiology of Learning and Memory. Zespół wykazał, że sen trwający około 45-60 minut może 5-krotnie zwiększyć umiejętność zapamiętywania i uczenia się.

Nie jest to oczywiście pierwsze badanie, które skojarzyło krótką drzemkę odbytą w ciągu dnia z poprawą wydajności pamięci. W styczniu inne badanie, przeprowadzone przez naukowców z Wielkiej Brytanii donosiło, że 30-minutowa drzemka w ciągu 4 godzin, które upłynęły od uczenia się zadania, znacznie poprawiła pamięć niemowląt.

Jednak ostanie badania pokazują, że moc drzemki może również przynosić korzyści dla pamięci ludzi dorosłych.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania