Migotaniu przedsionków sprzyja nadmiar alkoholu.

326b9f967ef4701290ef50861e9e3309,14,1.jpg

Osoby które regularnie piją alkohol mogą w większym stopniu być narażone na wystąpienie u nich migotania przedsionków – taki wniosek wysuwa się z informacji zawartych w „Journal of the American Collage of Cardiology”

Badacze z Uniwersytetu Tsukuba w Japonii dokonali analizy 14 prac zajmujących się tematem zależności między ilością i częstością spożywanego alkoholu a ryzykiem migotania przedsionków. Mimo iż lekarze od dawna podkreślają iż nadużywanie alkoholu może wywołać migotanie badania pokazały iż znaczenie może mieć nie tylko duża ilość używki spożytej jednorazowo lecz również alkohol który jest spożywany w mniejszych ilościach lecz za to w regularnych odstępach. W trakcie badań naukowcy musieli uwzględniać zróżnicowanie, gdyż w niektórych z poprzednich badań określenie osoby spożywające duże ilości alkoholu odnosiło się do osoby która piła co najmniej 2 napoje zawierające alkohol dziennie w przypadku mężczyzn i co najmniej 1 jeżeli chodziło o kobiety, natomiast w innych były to osoby które spożywały tego typu napojów 6 porcji na dzień.

Jak wynika ze słów dr Satoru Kodamy, który kierował badaniami, po zestawianiu wszystkich rezultatów, ogóle ryzyko migotania przedsionków Est o aż 51% wyższe u osób pijących alkohol często porównaniu do abstynentów i osób które piją okazjonalnie. Z każdym wzrostem ilości konsumowanego dziennie alkoholu o 10 gramów ryzyko zwiększa się o aż 8%. Naukowcy podkreślają, że jeżeli brać pod uwagę inne czynniki ryzyka t. cukrzyca, nadciśnienie czy też otyłość, za bezpieczne można uznać spożywanie maksymalnie 2 drinków dziennie. Migotanie przedsionków jest schorzeniem które najczęściej występuje u dorosłych osób z zaburzeniami rytmu serca. Mimo iż samo w sobie nie stanowi zagrożenia dla życia, jest bardzo ważnym czynnikiem ryzyka udaru.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania