Młodzi ludzie 'niczszą swoje DNA' przez weekendową konsumpcję alkoholu

toast, by Nicholas Tarling/ www.freedigitalphotos.net

Studenci są znani z imprezowania w weekendy, a to zwykle wiąże się drinkiem lub dwoma. Ale nowe badania wykazały, że ten poziom spożycia alkoholu może spowodować uszkodzenia DNA. Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Alcohol.

Amerykański Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu stwierdza, że około czterech na pięciu studentów w Stanach Zjednoczonych każdego roku pije alkohol i 1,825 studentów collegu w wieku od 18 do 24 lat umiera na skutek niezamierzonych urazów spowodowanych spożyciem alkoholu.

Według badaczy, w tym współautora badania Jesúsa Velázqueza z Autonomous University of Nayarit w Meksyku, poprzednie badania analizujące wpływ konsumpcji alkoholu, były głównie przeprowadzone z udziałem osób, które piły przez dłuższy okres czasu.

Osoby te zwykle na skutek spożywania alkoholu cierpiały na różne choroby takie jak: uszkodzenie wątroby, nowotwór lub depresję.

Z tych powodów badacze mówią, że ich nauka jest "pionierska", ponieważ analizuje skutki spożycia alkoholu przez młodych ludzi, którzy są zdrowi.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania